Швейцарія долучилася до 15-го пакету санкцій ЄС проти Росії

Джерело: пресслужбв уряду Швейцарії

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

Федеральний департамент економічних справ, освіти та досліджень Швейцарії повідомив про розширення списку підсанкційних осіб і компаній. Зміни набудуть чинності 24 грудня.

Санкції зкоерма передбачають заборону на в’їзд і транзит для нових осіб, доданих до списку. Окрім того, Швейцарія ввела індивідуальні фінансові обмеження, аналогічні до тих, які ЄС застосував до Білорусі.

Зазначимо, що до санкційного списку ЄС включено 54 особи та 30 організацій із Росії, Китаю та Північної Кореї. Санкції поширюються на російський “тіньовий флот”, військових, причетних до удару по “Охматдиту”, осіб, відповідальних за депортацію дітей, керівників енергетичних компаній і пропагандистів, а також організації, що допомагають обходити попередні санкції.

Вперше санкції запроваджено проти китайських компаній, які постачають Росії компоненти для безпілотників і мікроелектроніку. Ще серед заходів – розширення списку суден, яким заборонено доступ до портів ЄС і надання послуг, пов’язаних із морським транспортом. Обмеження стосуються танкерів із третіх країн, які входять до складу “тіньового флоту”. До санкційного списку додали ще 52 судна, збільшивши їх загальну кількість до 79.

Також у межах нового пакету санкцій до списку внесли 32 суб’єкти, які підтримують військову промисловість Росії. Для них введено посилені експортні обмеження на товари й технології подвійного призначення, а також на технології, що можуть бути використані для вдосконалення оборонного сектора Росії. Деякі з цих організацій розташовані в Китаї, Індії, Ірані, Сербії та ОАЕ.

Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом  на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.

Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни. 

11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.

Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник під час робочої зустрічі з уповноваженим з питань захисту української мови Тарасом Кремінем заявив, що держава має сприяти всебічному поширенню української мови в міжособистісному спілкуванні військовослужбовців.