Швейцарія долучилася до 15-го пакету санкцій ЄС проти Росії

Джерело: пресслужбв уряду Швейцарії

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

Федеральний департамент економічних справ, освіти та досліджень Швейцарії повідомив про розширення списку підсанкційних осіб і компаній. Зміни набудуть чинності 24 грудня.

Санкції зкоерма передбачають заборону на в’їзд і транзит для нових осіб, доданих до списку. Окрім того, Швейцарія ввела індивідуальні фінансові обмеження, аналогічні до тих, які ЄС застосував до Білорусі.

Зазначимо, що до санкційного списку ЄС включено 54 особи та 30 організацій із Росії, Китаю та Північної Кореї. Санкції поширюються на російський “тіньовий флот”, військових, причетних до удару по “Охматдиту”, осіб, відповідальних за депортацію дітей, керівників енергетичних компаній і пропагандистів, а також організації, що допомагають обходити попередні санкції.

Вперше санкції запроваджено проти китайських компаній, які постачають Росії компоненти для безпілотників і мікроелектроніку. Ще серед заходів – розширення списку суден, яким заборонено доступ до портів ЄС і надання послуг, пов’язаних із морським транспортом. Обмеження стосуються танкерів із третіх країн, які входять до складу “тіньового флоту”. До санкційного списку додали ще 52 судна, збільшивши їх загальну кількість до 79.

Також у межах нового пакету санкцій до списку внесли 32 суб’єкти, які підтримують військову промисловість Росії. Для них введено посилені експортні обмеження на товари й технології подвійного призначення, а також на технології, що можуть бути використані для вдосконалення оборонного сектора Росії. Деякі з цих організацій розташовані в Китаї, Індії, Ірані, Сербії та ОАЕ.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.