Сімʼя загиблого у субмарині «Титан» прагне відсудити $50 млн у власника судна

Джерело: The Washington Post

Сім’я французького мореплавця, який торік загинув у підводному човні “Титан”, під час занурення до уламків лайнера “Титанік”, вимагає від компанії OceanGate $50 млн компенсації.

У позові йдеться, що екіпаж підводного човна відчував “психологічні страждання” в останні моменти свого життя.

Відомо, що 77-річний дослідник Поль-Анрі Наржоле був серед тих, хто загинув, коли “Титан” вибухнув у червні 2023 року на глибині 3,8 км.

За даними позову, компанія OceanGate і її керівник свідомо ігнорували численні попередження про ненадійність підводного апарата. Замість того, щоб усунути виявлені недоліки, вони приховували інформацію від потенційних клієнтів, наражаючи їх на смертельну небезпеку.

Адвокат сім’ї Наржоле заявив, що якби Стоктон Раш був уважним до всіх проблем, які виникали з підводним судном, такий досвідчений мореплавець, як Наржоле, ніколи б не взяв участі у цій подорожі.

Також в заяві наголошується, що так звана “відмова від відповідальності”, яку підписали пасажири, не містила повного та правдивого опису всіх відомих компанії ризиків, пов’язаних з експлуатацією підводного човна. Це дає можливість адвокатам сімʼї Наржоле стверджувати, що цього документа недостатньо для зняття з компанії відповідальності за наслідки трагедії.

“Вибух був спричинений грубою недбалістю компанії OceanGate та її керівника Стоктона Раша, які неодноразово ігнорували попередження експертів про потенційну небезпеку вуглецевого корпусу підводного апарата “Титан”. Це експериментальне рішення, яке не відповідало загальноприйнятим стандартам безпеки в галузі глибоководних досліджень, зрештою призвело до катастрофічних наслідків”, – йдеться в документі.

Позов також вказує на те, що значна частина проєктування та будівництва “Титана” була делегована молодим інженерам, які щойно закінчили університет та не мали досвіду роботи з глибоководним обладнанням.

“Компанія OceanGate, прагнучи зменшити витрати, пішла на цей ризик, не забезпечивши достатнього рівня інженерного контролю та досвіду для реалізації такого амбітного проєкту”, – зазначили позивачі.

Довідка. 19 червня в Атлантичному океані зник підводний човен, котрий використовували для огляду уламків “Титаніка”.

20 червня стали відомими імена п’ятьох людей, які зникли безвісти на підводному човні в Атлантичному океані.

48-річний Шахзада Давуд, член правління благодійної організації Prince’s Trust, його 19-річний син Сулеман Давуд, британський мільярдер Геміш Гардінг, французький всесвітньо відомий дослідник Поль-Анрі Наржоле та генеральний директор OceanGate, фірми, яка організувала цей рейс, Стоктон Раш.

21 червня рятувальники почули підводні шуми та намагалися знайти людей, оскільки у тих залишалося кисню ще приблизно на 24 години.

Під час пошуку зниклого в Атлантиці “Титана”, що прямував з туристами до затонулого “Титаніка”, виявили п’ять фрагментів батискафа. Членів екіпажу оголосили загиблими через імплозії підводного човна.

Варто додати, що батискаф “Титан”, який, як вважають, зазнав “катастрофічної імплозії”, в результаті якої загинуло п’ять осіб на борту, спочатку вирушив у морські глибини біля узбережжя Канади. Кінцевим пунктом призначення “Титана” було місце розташування затонулого “Титаніка”.

Голова Полтавської ОВА Філіп Пронін повідомив, що 3 жовтня, у Полтаві зросла кількість загиблих внаслідок російського удару по навчальному закладу. Нині кількість загиблих становить 59 осіб.

Протягом століть російська “імперія” посягала на українське у будь-якому його прояві, намагаючись знищити нашу ідентичність…

В Індії поліція затримала близько 600 працівників компанії “Samsung Electronics” ‒ одного з найбільших у світі виробників напівпровідників та комп’ютерних мікросхем, а також членів профспілки за організацію вуличного протесту.

Великобританія оголосила про відмову від суверенітету над групою стратегічно важливих островів Чагос в Індійському океані, передавши їх Маврикію після багаторічних переговорів.

OSINT-аналітик та військовий оглядач Віталій Кононученко звинуватив у втраті Вугледара медійну активність народної депутатки Мар’яни Безуглої. Він пояснив, що всього через кілька годин після посту обраниці у соцмережі про ротацію 72 бригади російські війська кинули на послаблені позиції втричі більші сили.