Скандал на чемпіонаті світу: Toyota вимагає прибрати свій логотип з форми збірної Норвегії

Джерело: NRK

Toyota вимагає прибрати свій логотип з форми норвезьких стрибунів із трампліну через скандал на чемпіонаті світу в Тронхеймі.

Раніше у збірній Норвегії зізналися, що в костюми спортсменів Маріуса Ліндвіка та Йоханна Андре Форфанга був вшитий заборонений матеріал – задля покращення польотних якостей. Міжнародна федерація лижного спорту (FIS) розпочала розслідування, а обидва стрибуни були дискваліфіковані.

Toyota залишається спонсором команди, але на час розслідування вимагала прибрати свій логотип з екіпірування. Те саме раніше зробила компанія Nammo.

Як розповіли у виданні, Маріус Ліндвік та Йоханн Андре Форфанг були дискваліфіковані за маніпуляції з костюмами. Вони посідали друге та п’яте місце відповідно у минулих змаганнях на великому трампліні.

Після цього Міжнародна федерація лижного спорту (FIS) розпочала розслідування. Менеджер збірної Норвегії Ян-Ерік Ольбу заявив, що команда визнає порушення.

“Ми спробували обдурити систему. Це неприйнятно. І є багато питань, які нам доведеться з’ясувати найближчими днями. Ми вітаємо розслідування FIS. Ми займалися шахрайством і цим розчарували всіх любителів стрибків з трампліну, у тому числі самих себе. Тому від імені команди зі стрибків з трампліну я хотів би вибачитись перед іншими країнами, перед глядачами, усіма, хто прийшов на стадіон, перед FIS та організаторами чемпіонату світу. І не в останню чергу перед уболівальниками, спонсорами”, – заявив Ольбу.

Команда персоналу зазначила, що вшила укріплену нитку у комбінезони Форфанга та Ліндвіка. Це було зроблено задля покращення польотних якостей костюмів.

За словами Ольбу, раніше він знав про маніпуляції із костюмами.

Сполучені Штати знову тиснуть на Грецію, аби країна передала Україні свої системи ППО Patriot, раніше розгорнуті в Саудівській Аравії.

Росія продовжує втрачати позиції на ринку озброєнь Індії, котра ще з радянських часів була найбільшим покупцем зброї у Кремля, тоді як останніми роками забезпечувала 20% замовлень “Рособоронэкспорта”.

Україна адаптувала свої стратегії та озброєння у повномасштабній війні проти Росії й тепер сподівається на розширення використання безпілотників власного виробництва, попри те, що американська зброя залишається критично важливою.

Національна рада Австрії на засіданні одностайно проголосувала за резолюцію “Захист і допомога українським дітям”, спрямовану на захист та відновлення прав викрадених Росією українських дітей.

На доручення президента Володимира Зеленського, глава МЗС Андрій Сибіга запропонував Іспанії, Португалії та Франції допомогу України у подоланні енергетичної кризи.