Скандал щодо закупівлі турнікетів: бойові медики вважають їх неякісними (ОНОВЛЕНО)

Джерело: Букви

Військовий госпіталь Національної гвардії України оголосив тендер на закупівлю турнікетів на 51 млн грн, і перемогло ТОВ “ВК ПРОСТІР”, проте деякі бойові медики обурились, що турнікети цієї компанії неякісні.

Загалом у тендері взяли участь три компанії. Серед учасників були й ті, які запропонували на понад 5 млн нижчу вартість, ніж переможець тендера.

Скрін Prozorro

Проте, як стверджує інструкторка з тактичної медицини й бойова медикиня Марія Назарова, тендер прописали спеціально під виробника, бо лише ТОВ “ВК ПРОСТІР” (“Dnipro”)  підходило під деякі з технічних вимог до турнікетів.

“Січ” подавалась на тендер і давала ціну на 5 млн меншу. Але виграв “Дніпро”. Вважаю що увагу антикорупційної і мілітарної спільнот зараз має бути прикуто сюди. Це життя бійців і тупо класична схема під конкретного виробника. У тендерних вимогах прописали металевий вороток і кліпсу з липучкою – це ТІЛЬКИ “Дніпро”. У “Січі”– металевий вороток, але нема кліпси, у САТ є кліпса, але вороток – пластик”, – написала медикиня.

Вона також розповіла про випадки, коли нібито через погану якість турнікета “Dnipro” помирали бійці.

“4 дні тому стабпункт “Азова” повідомляв про смерть пораненого з повністю затягнутим турнікетом “Дніпро”, який НЕ зупинив кровотечу”.

Скрін Марія Назарова

Директор ТОВ “СІЧ УКРАЇНА” – компанії, яка запропонувала на 5 млн грн меншу вартість турнікетів, Олександр Гадомський заявив, що ця закупівля виглядає “як змова”.

“Ми розраховували, що буде якась здорова конкуренція, що турнікет від “Дніпра” буде опускатися, і ми будемо опускатися. Розуміючи потребу, ми готові були максимально знизити ціну, бо це офіційні бюджетні закупівлі, за податки людей, які сплачено на оборону країни. Але нічого не сталося. Турнікет із “Дніпра” не впав ні на копійку. І всі три раунди ціни в учасників не змінювалися.Знаєте, як це виглядає? Як змова! Коли виробник “порішав питання” із зацікавленими особами, і тендер на 100% зроблено під нього”, – написав Гадомський.

Бойова медикиня Марія Назарова назвала “головною піарницею” турнікетів від компанії “Dnipro” росіянку Анну Домбровську, яка періодично передає їх українським військовим.

Своєю чергою, Домбровська також прокоментувала тендер й заявила:

“Олександре Гадомський, обов’язково запам’ятай цей день – день коли ти з тріском програв великий тендер! Ця знаменна дата увійде до історії. Це дата початку кінця твоєї монополії на українському ринку. Вангую, що незабаром турнікет Дніпро стане лідером продажу не лише в Україні, а й у всіх країнах НАТО!”

Парамедик та військовий Євген Чуднецов з позивним “Чудік” прокоментував пост Домбровської й зазначив, що турнікети “Dnipro” лідирують лише “у вбивствах солдатів через свою неефективність”.

Скрін коментарів

На вимогу ТОВ “ВК Простір” надаємо коментар виробника турнікетів щодо цього тендера. В компанії заявили, що діють відповідно до законодавства та нормативно-правових актів України, й “жодної корупції в діях ТОВ “ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ ПРОСТІР” не існує, а підприємство є добросовісним виробником”.

“Нагадаємо, що турнікети TQ Dnipro неодноразово ставали мішенню інформаційних нападів з боку конкурентів, з метою витіснення з ринку та недопущення на ринку конкурентів, які виробляють якісну продукцію. Підкреслюємо, що турнікет TQ Dnipro є надійним засобом збереження життя, що підтверджується бойовими медиками, а не «фейсбучними фахівцями», але з боку конкурентів активно використовується чорний піар та ботоферми, які маніпулюють громадською думкою та дезінформують суспільство, що призводить до непоправної шкоди нашому підприємству, а саме ділової репутації”, – йдеться в заяві.

Пізніше, 11 квітня, о 12:32 тендер скасували й причиною відміни назвали “відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг”.

Скрін Prozorro

Станом на 16:00 в п‘ятницю, 21 червня, на фронті від початку доби відбулось 84 бойових зіткнення. Сили оборони зупиняють ворога та руйнують його плани. 

Творчість для багатьох військових стала порятунком, допомагала вивільнити емоції і відволіктись від реальності. Українські захисники і захисниці проявили себе зокрема як поети.

60-річній жінці, яка осквернила могили військових у Києві, оголосили підозру.

Сенатори одразу обох провідних партій США представили законопроєкт, за яким пропонують визнати Росію державою-спонсором тероризму. 

Сьогодні, 21 червня, обмеження споживання електроенергії діятимуть протягом всієї доби. Проте, з 13:00 їх вимушено посилять. Про це розповіли в пресслужбі “Укренерго”.