Сказали, що шанс завагітніти – 0%: у жінки, що поборола рак, з’явилось одразу двоє дітей
Джерело: People
Жінка, яка поборола рак шийки матки, стала матір’ю одразу двох дітей: одну народила сама, а другу – сурогатна мати.
Міа Донахью Шьоман пройшла через тривалі випробування, перш ніж стати мамою. У 2013 році їй діагностували рак шийки матки, і для боротьби з хворобою їй довелося провести операцію. Це дозволило зберегти її фертильність, але після операції лікарі заявили, що природна вагітність для неї буде неможливою.
У 2022 році Міа і її чоловік П’єр вирішили спробувати завагітніти через екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ). Після шести невдалих спроб вони почали розглядати сурогатне материнство, як останній варіант. Пара витратила місяць на дослідження і консультації з різними агентствами і фахівцями.
Несподівано, через кілька місяців після початку процедури з сурогатним материнством, Міа дізналася, що вона вагітна природним шляхом, хоча лікарі казали, що її шанси на це практично нульові. Вона була шокована, адже після операції їй вставили цервікальний канал, і навіть медсестри та акушери не вірили, що вагітність можлива.
“Наприкінці серпня у мене почалася сильна кровотеча і сильний біль у спині. Раніше мене вже шпиталізували з нирковою інфекцією, і я думала, що це була саме вона. Я сказала чоловікові, що мені потрібно поїхати в лікарню, обстежитися і отримати антибіотики. Я пішла, і виявилося, що це була не ниркова інфекція – насправді я була на другому місяці вагітності”, – згадує вона.
Вагітність Мії почалася з проблем – кровотечі не припинялись до четвертого місяця, а також був ризик викидня, адже у жінки не було шийки матки, щоб утримати дитину.
Відтак подружжя вирішило не відмовлятись від сурогатного материнства. Міа і П’єр продовжували працювати над планом народження двох дітей: одну народила б Міа, а іншу – сурогатна матір.
Через ризик викидня жінка змушена була постійно дотримуватись ліжкового режиму. У березні 2024 року, на 36 тижні вагітності, у Мії народилась дочка Лейн.
“Вона була крихітною, а я відновлювалася після кесаревого розтину, одночасно відвідуючи зустрічі з сурогатною матір’ю та її акушеркою. Ми спостерігали через FaceTime, намагаючись побачити, як росте ця крихітна людина, і молилися, щоб наш син продовжував розвиватися здоровим”, – розповідає вона.
Згодом пара, разом із новонародженою донькою, поїхали до сурогатної матері, яка вже була на пізньому терміні вагітності.
Міа і П’єр були на екскурсії лікарнею разом зі своєю сурогатною матір’ю, коли у тієї несподівано відійшли води.
“Все сталося надзвичайно швидко, протягом години після того, як у неї відійшли води. Ми пішли у пологову кімнату, мій чоловік був з донькою, а я там допомагала”, – ділиться Міа.
Сім’я була налякана, коли їх син Ронін народився з пуповиною, двічі обмотаною навколо шиї, однак медики швидко допомогли малюку.
Мія каже:
“Ми досі щодня говоримо: “Боже мій, у нас двоє дітей”. Це здається сюрреалістичним. Ми відчуваємо себе такими благословенними і вдячними, тому що ми ніколи не могли уявити, як складеться наша історія. Але тепер ми відчуваємо, що саме так все і повинно було статися”.
- У Перу народилося перше немовля, зачате за допомогою інноваційної технології фертильності, яка використовує стовбурові клітини для дозрівання ембріона поза тілом.
Поп пісня американської співачки Біллі Айліш, номінована на три премії “Ґреммі”, “Birds of a Feather” стала найпопулярнішим треком 2024 року на Spotify. Композицію прослухали 1,775 млрд разів.
В Узбекистані суд виніс вирок 39-річному чоловікові, який воював на боці російської армії в Україні, засудивши його до 4 років і 2 місяців обмеження волі. Під час суду обвинувачений визнав, що за час перебування на фронті вбив понад десять українських військових.
У Запорізькому районі Запорізької області російський БпЛА влучив у об’єкт енергетичної інфраструктури. Пошкодження було значне, але жертв серед людей не зафіксовано.
Голлівудський актор Брюс Вілліс та його дружина Емма Гемінг відзначили 17-ту річницю стосунків. Гемінг поділилася архівним кадром з Віллісом.
5 січня 2019 року у Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію Православної церкви України. Цей документ офіційно затвердив незалежний статус ПЦУ як однієї з 15 помісних православних церков світу.