Скільки загинуло українських військових? Статистику опублікували у The Economist

Джерело: The Economist 

За даними англійського видання, на одного загиблого українського воїна припадає шість або сім важко поранених. За підрахунками, 0,5% чоловічого населення бойового віку в Україні вже загинуло.

 За результатами дослідження, є припущення, що наразі вбито не менше 60 – 100 тисяч українських військових. Ймовірно, що ще 400 000 – надто тяжко поранені, щоб продовжувати боротьбу на фронті. 

«Ці цифри не включають загиблих серед цивільного населення, про яких вкрай мало даних», – коментують у The Economist.

Підрахунки свідчать, що загинуло понад 0,5% довоєнного населення України чоловіків віком від 18 до 49 років. Важливо враховувати, що дані не є вичерпними, оскільки вік усіх солдатів невідомий. Тож, частка загиблих на війні чоловіків вища. А відсоток тяжко поранених – ще більший, бо на кожного загиблого в бою припадає шість – вісім важко поранених. 

У звіті «Wall Street Journal» у листопаді з посиланням на анонімні джерела у західній розвідці говориться, що станом на сьогодні загинуло близько 200 000 росіян. Натомість за оцінками The Economist, до липня 2024 року загинуло 106 000 – 140 000 російських військових. 

В обох країнах кількість смертей у співвідношенні з населенням є вищою, ніж в Америці під час в’єтнамської та корейської війн разом узятих. Число загиблих наближається до втрат Америки у Другій світовій війні. А втрати Росії в Україні з 2022 року перевищують кількість втрат у всіх її війнах з 1945 року. 

  • Російська армія захопила майже 235 кв. км в Україні за минулий тиждень, що є тижневим рекордом у 2024 році. Згідно з картами з відкритих джерел, Росія контролює 18% території України.
  • У середу, 27 листопада, російські війська FPV-дроном атакували автомобіль, який возить хліб у прифронтові села Запорізької області. 

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.