Словаччина не блокуватиме виділення коштів ЄС для України

Джерело: Денис Шмигаль

Денис Шмигаль та Роберт Фіцо – глави українського та словацького урядів – провели зустріч в Ужгороді, за підсумками якої підписали спільну заяву, яка посилить двосторонні відносини держав на основі взаємної довіри та поваги.

Шмигаль повідомив, що на зустрічі з Фіцо вони дійшли згоди з низки питань. Зокрема:

  • Уряд Словаччини не блокуватиме купівлю Україною зброї та техніки у словацького бізнесу.
  • Україна та Словаччина співпрацюватимуть у питанні постачань з боку словацької компанії техніки для зведення оборонних рубежів.
  • Словаччина підтримає програму Ukraine Facility, яка передбачає виділення Україні 50 млрд євро з боку Європейського Союзу.
  • Словацький уряд повністю підтримає євроінтеграційні прагнення України.

Окрім цього, на зустрічі підписано спільну заяву про двосторонні відносини на основі взаємної довіри та поваги.

Згідно із заявою, Україна та Словаччина:

  • підтвердили готовність до подальшої співпраці, спрямованої на повагу до територіальної цілісності та суверенітету України в межах її міжнародно визнаних кордонів;
  • відзначили тверду та послідовну підтримку Словацької Республіки європейської інтеграції України;
  • висловили підтримку Формули миру президента України Володимира Зеленського;
  • наголосили на важливості участі Словаччини у відновленні України та призначення віцепрем’єр-міністра з плану відновлення, стійкості та економіки знань Словацької Республіки;
  • підтвердили важливість участі Словаччини у гуманітарному розмінуванні України;
  • відзначили важливість спільних зусиль щодо забезпечення глобальної продовольчої безпеки, підвищення транзитного потенціалу для експорту української сільськогосподарської продукції;
  • підкреслили важливість розвитку військово-технічного співробітництва на комерційній основі.

“Україна та Словаччина продовжать плідну співпрацю заради безпеки та процвітання наших країн. Вдячні словацькому народу, який допомагає Україні та українцям у ці непрості часи”, – наголосив український прем’єр.

Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що посадовці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА і “Київського метрополітену” знали про аварійний стан тунелю між станціями метро “Деміївська” та “Либідська”, але нічого з цим не робили.

Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.

Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.

Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.

Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).