Словаччина не блокуватиме виділення коштів ЄС для України

Джерело: Денис Шмигаль

Денис Шмигаль та Роберт Фіцо – глави українського та словацького урядів – провели зустріч в Ужгороді, за підсумками якої підписали спільну заяву, яка посилить двосторонні відносини держав на основі взаємної довіри та поваги.

Шмигаль повідомив, що на зустрічі з Фіцо вони дійшли згоди з низки питань. Зокрема:

 • Уряд Словаччини не блокуватиме купівлю Україною зброї та техніки у словацького бізнесу.
 • Україна та Словаччина співпрацюватимуть у питанні постачань з боку словацької компанії техніки для зведення оборонних рубежів.
 • Словаччина підтримає програму Ukraine Facility, яка передбачає виділення Україні 50 млрд євро з боку Європейського Союзу.
 • Словацький уряд повністю підтримає євроінтеграційні прагнення України.

Окрім цього, на зустрічі підписано спільну заяву про двосторонні відносини на основі взаємної довіри та поваги.

Згідно із заявою, Україна та Словаччина:

 • підтвердили готовність до подальшої співпраці, спрямованої на повагу до територіальної цілісності та суверенітету України в межах її міжнародно визнаних кордонів;
 • відзначили тверду та послідовну підтримку Словацької Республіки європейської інтеграції України;
 • висловили підтримку Формули миру президента України Володимира Зеленського;
 • наголосили на важливості участі Словаччини у відновленні України та призначення віцепрем’єр-міністра з плану відновлення, стійкості та економіки знань Словацької Республіки;
 • підтвердили важливість участі Словаччини у гуманітарному розмінуванні України;
 • відзначили важливість спільних зусиль щодо забезпечення глобальної продовольчої безпеки, підвищення транзитного потенціалу для експорту української сільськогосподарської продукції;
 • підкреслили важливість розвитку військово-технічного співробітництва на комерційній основі.

“Україна та Словаччина продовжать плідну співпрацю заради безпеки та процвітання наших країн. Вдячні словацькому народу, який допомагає Україні та українцям у ці непрості часи”, – наголосив український прем’єр.

Нове дослідження показало, що дотримання здорового способу життя може знизити ризик виникнення синдрому подразненого кишечника (СПК).

Посли Європейського союзу затвердили новий пакет санкцій проти Росії. Зазначено, що він має зменшити доступ РФ до дронів.

В середу, 21 лютого, в Індії поліція застосувала сльозогінний газ, щоб розігнати тисячі протестуючих фермерів, які намагалися відновити марш до Нью-Делі.

Очікується, що до літа цього року чотири українських льотчики завершать навчання на винищувачах F-16. За словами речниці Національної гвардії Арізони, військові розпочали підготовку на базі 162-го винищувального крила в Тусоні у середині жовтня.

У звіті Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) зазначено, що Росія відновлює свої зусилля з дестабілізації європейських країн і створення стратегічної загрози членам НАТО.