Словаччина зацікавлена посилити співпрацю з Україною у галузі ОПК
Джерело: “Інтерфакс-Україна” з посиланням на виступ Роберта Калиняка
6 жовтня міністр оборони Роберт Калиняк повідомив про проведення переговорів між представниками словацької та української оборонної промисловості стосовно конкретних проєктів для посилення співпраці між нашими країнами.
Виступаючи на третьому Міжнародному форумі оборонних індустрій (DFNC3), міністр назвав український оборонний досвід “унікальним і буквально випробуваним у вогні”.
Ми відкриті до інвестицій у спільні оборонні проєкти по обидва боки словацько-українського кордону. Тому я включив до своєї делегації кількох представників словацької оборонної промисловості. Вони тут, щоб провести переговори зі своїми українськими колегами щодо конкретних проєктів для посилення нашої співпраці, – зауважив Калиняк.
Він додав, що Україна показала світові, наскільки ефективними можуть бути інноваційні рішення у захисті свого суверенітету та збереженні незалежності.
Ця стійкість, заснована на інноваціях, є натхненням для всіх нас. Ми, своєю чергою, пропонуємо наші можливості у сфері боєприпасів, інженерії, розмінування, хімічного виявлення, непрямого вогню, спеціального виробництва та багатьох інших галузях, – заявив міністр.
Раніше міністр оборони Денис Шмигаль повідомив про результат розмови зі главою Міноборони Словаччини Робертом Каліняком. Сторони погодили подальші кроки щодо передачі Україні 14-го пакета нелетальної допомоги.
- Президент України Володимир Зеленський за результатами переговорів із прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо заявив, що Словаччина підтримує європейський курс України.
- Міністерство внутрішніх справ Словаччини оголосило про рішення уряду спорядити до України нову партію гуманітарної допомоги на суму 203 492 євро на зимовий період.
- Глава МЗС Словаччини Юрай Бланар зазначив, що новий уряд країни не допомогатиме військово Україні, яка зіштовхується з російською агресією, одначе, орієнтуватиметься на гуманітарну допомогу українському населенню.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.