Собаки відчувають запах стресу людини – дослідження
Джерело: Science Alert
Собаки відчувають запах людського стресу, і нове дослідження показує, що запах може викликати подібний емоційний ефект у собак, спонукаючи їх приймати “песимістичні” рішення.
Собаки не тільки сприймають вербальні та невербальні сигнали, але й чутливо реагують на запахові сигнали людини.
Команда дослідників з Бристольського університету виявила, що запах стресу може впливати на емоції і процес навчання у собак.
Собакам надали зразки поту та дихання добровольців, котрі перебували у стані розслаблення або ж стресу. Результати засвідчили, що собаки, котрі відчували запах стресу, були менш схильні підходити до миски з їжею, попри те, що раніше це місце асоціювалося з ласощами.
Власники знають, наскільки їхні улюбленці чутливі до емоцій, але тут ми показуємо, що навіть запах стресової, незнайомої людини впливає на емоційний стан собаки, сприйняття винагороди та здатність до навчання, – зазначила провідна авторка дослідження Нікола Руні.
Це відкриття має важливе значення для власників собак, особливо для тих, хто працює з собаками-помічниками та службовими собаками. Розуміння того, як запах людського стресу впливає на поведінку собак, може сприяти покращенню комунікації та взаємодії між людьми і собаками.
Раніше нове дослідження підтвердило, що собаки можуть зіставляти деякі слова з предметами. Це дозволяє припустити, що вони можуть розуміти слова так само, як люди. Як розповіли вчені, давно відомо, що собаки можуть вивчити такі команди, як “сидіти”, “стояти” або “принести”, і можуть реагувати на ці слова вивченою поведінкою. Натомість зрозуміти, наскільки собаки вловлюють іменники, було досить складно.
Відтак, для того, щоб зрозуміти мовні навички собак, дослідниці Лілла Мадьярі та Маріанна Борос вирішили повторити на собаках дослідження, які проводилися на немовлятах.
Автори дослідження розробили експеримент, у якому 18 власників собак вимовляли слова, що позначають предмети, які їхні собаки вже знали. Потім власники тримали або відповідний об’єкт, або інший, тоді як маленькі металеві диски, прикріплені до голів собак, вимірювали активність мозку, – мовиться в публікації.
У підсумку науковиці дійшли висновку, що отримана мозкова активність була такою ж, як у людей в аналогічних експериментах.
- Зараз собак вважають найкращими друзями людини, але нове дослідження показує, що колись домашнім улюбленцем людей була лисиця.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.