Собаки відчувають запах стресу людини – дослідження

Джерело: Science Alert

Собаки відчувають запах людського стресу, і нове дослідження показує, що запах може викликати подібний емоційний ефект у собак, спонукаючи їх приймати “песимістичні” рішення.

Собаки не тільки сприймають вербальні та невербальні сигнали, але й чутливо реагують на запахові сигнали людини.

Команда дослідників з Бристольського університету виявила, що запах стресу може впливати на емоції і процес навчання у собак.

Собакам надали зразки поту та дихання добровольців, котрі перебували у стані розслаблення або ж стресу. Результати засвідчили, що собаки, котрі відчували запах стресу, були менш схильні підходити до миски з їжею, попри те, що раніше це місце асоціювалося з ласощами.

Власники знають, наскільки їхні улюбленці чутливі до емоцій, але тут ми показуємо, що навіть запах стресової, незнайомої людини впливає на емоційний стан собаки, сприйняття винагороди та здатність до навчання, – зазначила провідна авторка дослідження Нікола Руні.

Це відкриття має важливе значення для власників собак, особливо для тих, хто працює з собаками-помічниками та службовими собаками. Розуміння того, як запах людського стресу впливає на поведінку собак, може сприяти покращенню комунікації та взаємодії між людьми і собаками.

Раніше нове дослідження підтвердило, що собаки можуть зіставляти деякі слова з предметами. Це дозволяє припустити, що вони можуть розуміти слова так само, як люди. Як розповіли вчені, давно відомо, що собаки можуть вивчити такі команди, як “сидіти”, “стояти” або “принести”, і можуть реагувати на ці слова вивченою поведінкою. Натомість зрозуміти, наскільки собаки вловлюють іменники, було досить складно.

Відтак, для того, щоб зрозуміти мовні навички собак, дослідниці Лілла Мадьярі та Маріанна Борос вирішили повторити на собаках дослідження, які проводилися на немовлятах.

Автори дослідження розробили експеримент, у якому 18 власників собак вимовляли слова, що позначають предмети, які їхні собаки вже знали. Потім власники тримали або відповідний об’єкт, або інший, тоді як маленькі металеві диски, прикріплені до голів собак, вимірювали активність мозку, – мовиться в публікації.

У підсумку науковиці дійшли висновку, що отримана мозкова активність була такою ж, як у людей в аналогічних експериментах.

У світі 16 % підлітків стають об’єктами кібербулінгу, тобто зазнають приниження й залякування через інтернет. Тоді як майже 12 % підлітків визнали, що самі булили когось онлайн.

Командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк поінформував про втрати ворога за вересень. Зокрема за місяць втрати російських військ в Україні становлять 38130 особового складу.

Лікарі КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” нагадали киянам про важливість регулярної вакцинації домашніх тварин від сказу, аби запобігти поширенню цього небезпечного захворювання.

Росія ризикує піти шляхом повернення до репресивних сталінських практик, і відновлення демократії в країні може зайняти кілька поколінь, заявили учасники міжнародної конференції у Вільнюсі, присвяченої пам’яті Леонідаса Донскіса.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 жовтня. Ситуація на Покровському і Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Лиманському напрямку.