Сьогодні десята річниця з дня офіційного оголошення про початок АТО

Джерело: Букви

13 квітня 2014 року в.о. президента України Олександр Турчинов заявив, що Рада нацбезпеки та оборони розпочинає широкомасштабну антитерористичну операцію (АТО) із залученням Збройних Сил України у відповідь на вторгнення російських підрозділів у східні області України.

“Ми робили все, аби уникнути людських жертв. Але ми готові дати відсіч всім спробам вторгнення, дестабілізації та терористичним діям зі зброєю в руках. РНБО прийняла рішення розпочати широкомасштабну антитерористичну операцію із залученням Збройних Сил України. Ми не дамо Росії повторити кримський сценарій у східному регіоні України”, – заявив тоді Турчинов.

12 квітня 2014 року російський диверсійний загін на чолі з Ігорем Гіркіним захопив Слов’янськ, Краматорськ та низку менших населених пунктів Донеччини.

12 квітня ввечері відбулося екстрене засідання Ради нацбезпеки, а на наступний день, 13 квітня, РНБО ухвалила рішення про початок антитерористичної операції без введення воєнного стану із залученням Збройних сил України.

Фото з відкритих джерел

Зоною проведення АТО було охоплено Донецьку і Луганську області (з 14 квітня 2014 року), а також Ізюмський район та м. Ізюм Харківської області (з 14 квітня по 7 вересня 2014 року) та (з 2 грудня 2015 року). Одним з перших завдань АТО було звільнення Слов’янська.

Турчинов заявив, що кров, яка пролилась у містах Східної України, зокрема у Слов’янську під час АТО, – “пролилася на війні, яку проти України веде Російська Федерація”.

“Агресор не зупинився і продовжує організовувати заворушення на сході країни. Це не війна між українцями. Це штучно створена ситуація протистояння, яка має на меті послаблення та знищення самої України. Але, врешті, це послаблює наших ворогів. Росію сьогодні засуджує весь цивілізований світ”, – зазначив в.о. президента десять років тому.

16 березня 2018 року у ході візиту на Донбас п’ятий президент України Петро Порошенко оголосив про юридичне завершення антитерористичної операції та представив нового командувача операції Об’єднаних сил генерал-лейтенанта Сергія Наєва.

  • Два роки тому, 24 лютого 2022-го, близько 5 години ранку російські війська вторглися на територію незалежної та суверенної України.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.