Сьогодні ексголовнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний відзначає День народження

Джерело: Букви

Колишній головнокомандувач Збройними Силами України Валерій Залужний сьогодні, 8 липня, святкує день народження. Генералу виповнився 51 рік.

Залужний народився 8 липня 1973 року в місті Новограді-Волинському (нині – м. Звягель) у родині військовослужбовців. З дитинства мріяв стати військовим. У 1989 році закінчив міську школу № 9, вступив до Новоград-Волинського машинобудівного технікуму, який закінчив у 1993 році з відзнакою. Згодом вступив на загальновійськовий факультет Одеського інституту Сухопутних військ. У 1997 році з відзнакою закінчив навчання в інституті, після чого пройшов усі щаблі військової служби: командир взводу, командир навчального взводу, командир бойового взводу, командир навчальної роти, командир роти курсантів, командир батальйону.

2005 року вступив до Національної академії оборони України, у 2007 році закінчив навчання із золотою медаллю, призначений на посаду начальника штабу — першого заступника командира 24-ї окремої механізованої бригади в Яворові. На цій посаді успішно проходив службу впродовж двох із половиною років.

13 жовтня 2009 року призначений командиром 51-ї окремої механізованої бригади. Командував нею до 2012 року.

У 2014 році закінчив Національний університет оборони України імені Івана Черняховського. Як найкращий випускник оперативно-стратегічного рівня підготовки нагороджений перехідним мечем королеви Великої Британії.

У середині липня 2014 року був призначений заступником командира сектора “С”, який формувався на Донеччині. Відтоді керував майже всіма угрупованнями, які там створювали.

На 2017 рік ― начальник штабу — перший заступник командувача військ Оперативного командування “Захід”.

23 серпня 2017 року отримав нове звання генерал-майора.

Станом на 2018 рік ― начальник Об’єднаного оперативного штабу ЗС України — перший заступник командувача Об’єднаних сил.

9 грудня 2019 року — призначений командувачем Оперативного командування “Північ”.

У грудні 2020 року — закінчив магістеріум Острозької академії за спеціальністю “Міжнародні відносини”.

27 липня 2021 року Президент призначив Валерія Залужного Головнокомандувачем Збройних Сил України. Він змінив на цій посаді Руслана Хомчака. Наступного дня був введений до складу Ради національної безпеки і оборони України.

9 травня 2024 року Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Валерія Залужного з армії за станом здоров’я з правом носити військову форму. Пізніше ж з’явився указ президента про призначення Залужного послом України у Великій Британії.

Нагороди

 • Звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” (8 лютого 2024) – за визначні особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові;
 • Хрест бойових заслуг (6 травня 2022) — за визначні особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові та вірність військовій присязі;
 • Орден Богдана Хмельницького III ступеня (12 грудня 2016) — за особисту мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі;
 • Відзнака “Іменна вогнепальна зброя” (26 липня 2023) — за визначні особисті заслуги в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зміцненні обороноздатності Української держави, зразкове виконання військового обов’язку, виявлені честь і доблесть;
 • Почесний нагрудний знак начальника Генерального штабу “За доблесну військову службу Батьківщині”;
 • Відзнака Міністерства оборони України «Ветеран військової служби»;
 • Почесний нагрудний знак начальника Генерального штабу “За заслуги перед Збройними Силами України”;
 • Почесний нагрудний знак начальника Генерального штабу “За досягнення у військовій службі”;
  Нагрудний знак “Учасник АТО”;
 • Всеукраїнська літературно-мистецька премія імені Братів Богдана та Левка Лепких (2022) — за створення боєздатної армії й ефективну оборону та звільнення окупованих територій України від московських загарбників;
 • Орден святого великомученика Юрія Переможця (21 грудня 2022);
 • Лицарська почесна відзнака “Орден Звитяги” (2022);
 • Почесний громадянин Яворова (2023).
 • Офіцерський хрест Ордену Хреста Витязя (6 липня 2023, Литва) — за надзвичайну мужність, стійкість і вірність обов’язку у боротьбі з найбільшим агресором 21 століття, терористичною Росією.

Особисте життя

Залужний має дружину Олену, разом з якою вони виховують двох доньок. Старша – уже військовослужбовиця в Київському гарнізоні, а молодша планує стати медикинею та вчиться за цією спеціальністю в медінституті.

Відомо, що Олена Залужна працює фінансисткою в “Укргазбанку”.

Фото: соцмережі

 • 9 травня колишній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний підбив підсумки своєї військової служби. Генерал опублікував дві світлини, порівнявши, яким він розпочав свою військову службу, і яким – завершив. Нині Залужний готується до дипломатичної місії у Великій Британії.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

Влада німецького Ерфурта запланувала розширити територію однієї зі шкіл. Для цього розглянули 18 земельних ділянок, обравши врешті одну. Однак, виявилося, що там мешкають прості польові хом’яки (cricetus cricetus).

Вчені встановили, що сонячна активність може зруйнувати енергетичну інфраструктуру на Землі. Нове дослідження свідчить, що кут, під яким сонячні удари вражають Землю, має вирішальне значення для захисту інфраструктури. Відповідні дослідження опублікували у журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Війна РФ із країнами Балтії може розпочатися під приводом повстання поляків у Білорусі, вважає австрійський політолог Густав Грессель.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.