Сотні видів акул опинилися під загрозою вимирання через косметичну індустрію
Джерело: Sky News
Глибоководні акули та скати повільно розмножуються, тому інтенсивна риболовля ставить їх під більшу загрозу, ніж інші види. Окрім того, скорочення їхньої чисельності пов’язують ще й з косметичною індустрією.
Зазначається, що в жіночих засобах для догляду за шкірою, а також у деяких медичних препаратах серед іншого використовується речовина під назвою “сквален”. Одним з основних джерел її отримання є печінковий жир глибоководних акул.
Нове дослідження показало, що хоча екологи традиційно переймаються шкодою від видобутку корисних копалин на дні моря, надмірний вилов глибоководних видів риб несе в собі більшу шкоду.
За словами вчених, з-поміж 2800 видів глибоководних акул і скатів майже 390 вже знаходяться під загрозою зникнення. Надмірний вилов загрожує їм більше, ніж іншим видам, оскільки вони дуже повільно розмножуються.
Хоча зараз багато косметичних компаній використовують сквален рослинного походження, його видобуток з акул все ще залишається дуже поширеним в усьому світі.
Згідно з даними ООН, у 2018 році на світовому ринку було продано близько 750 тонн так званої акулячої олії – сировини, з якої отримують сквален. Щороку у світі виловлюється до 100 мільйонів акул заради їхніх плавників і м’яса, а також жиру з печінки.
- ООН оприлюднила перший у своєму роді звіт “Стан мігруючих видів у світі”, згідно з яким, 22% або кожен п’ятий мігруючий вид у світі перебуває під загрозою вимирання.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.