SpaceX отримає $843 млн на допомогу у ліквідації Міжнародної космічної станції

Джерело: Reuters

NASA виділило компанії Ілона Маска SpaceX 843 мільйони доларів на створення транспортного засобу, здатного штовхнути Міжнародну космічну станцію в атмосферу Землі для її запланованого знищення приблизно у 2030 році.

Згідно з новим контрактом NASA, SpaceX побудує US Deorbit Vehicle, щоб деорбітувати космічну станцію та уникати ризиків для населених районів, а NASA візьме у власність корабель і виконає операцію деорбіти.

Дослідницька лабораторія постійно укомплектовувалася урядовими астронавтами протягом приблизно 24 років роботи, але через старіючі компоненти NASA та її партнери вирішили ліквідувати станцію у 2030 році.

США, Японія, Канада та країни Європейського космічного агентства взяли на себе зобов’язання співпрацювати з космічною станцією до 2030 року, а Росія погодилася залишатися партнером до 2028 року.

Спочатку російські двигуни мали штовхнути МКС в атмосферу Землі після закінчення терміну служби, але в останні роки NASA шукало власних можливостей для деорбіти, якщо Росія вийде з альянсу раніше запланованого часу або не зможе сама виконати це завдання.

Після 2030 року NASA фінансує ранню розробку приватних космічних станцій на низькій навколоземній орбіті, щоб підтримувати присутність США в космічному регіоні.

  • Компанія SpaceX оголосила бронювання місць для польотів у космос, зокрема на Міжнародну космічну станцію, Місяць, Марс та орбіту Землі.
  • NASA відоме тим, що розширює межі космічних технологій, і досить часто з першої спроби успішно запускає місії вартістю мільярди доларів. Проте за такий підхід доводиться платити. Йдеться не лише про гроші платників податків. Між появою та втіленням ідеї можуть пройти роки, але ця застаріла космічна парадигма швидко змінюється завдяки появі приватних компаній, таких як SpaceX та Rocket Lab.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.