Спалах дифтерії в Нігерії забрав життя 600 осіб

Джерело: BBC news

Понад 600 осіб, переважно діти, померли від дифтерії в Нігерії з початку поточного спалаху в грудні 2022 року, кажуть чиновники.

Штат Кано на півночі Нігерії є епіцентром, де зафіксовано понад 500 смертей, але нещодавно спостерігалося зниження активних випадків.

Дифтерія – дуже заразна і вражає ніс та горло, також може викликати виразки на шкірі.

Вона поширюється під час кашлю та чхання або під час тісного контакту з кимось інфікованим.

Зараженню можна запобігти за допомогою вакцин, але багато дітей, які померли в Нігерії, не були щеплені, – сказав доктор Фейсал Шуайб, голова Національного агентства розвитку первинної медичної допомоги.

Під час візиту до дифтерійного ізолятора в місті Кано він додав: 

“Бути сьогодні в центрі маленьких дітей, які страждають від цієї, цілком попереджуваної хвороби, було дуже боляче”.

Кількість смертей зросла з 24 вересня, коли Нігерійський центр контролю та профілактики захворювань (NCDC) повідомив про 453 летальних випадки та 11 587 підозрюваних випадків.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила, що рівень смертності та зараження може бути вищим через низький рівень тестування та те, що деякі пацієнти не повідомляють про свої симптоми.

Спалах охопив 19 із 36 штатів Нігерії, а також федеральну столицю Абуджу.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.