Спецпризначенці ГУР знищили російський буксир «Сатурн» (Відео)

Джерело: ГУР МОУ

Сьогодні, 6 червня, спецпризначенці Головного управління розвідки Міноборони України знищили російський буксир “Сатурн” біля берегів Криму.

“6 червня 2024 року спецпідрозділ 9 департаменту ГУР МО України біля берегів тимчасово окупованого Криму завдав успішного удару по російському рейдовому буксиру проєкту 498 “Сатурн” або “Протей”, – повідомили у розвідці.

Відтак, внаслідок операції в акваторії озера Панське чергове судно російських загарбників знищено.

Руйнівне вогневе ураження було завдано після успішного прориву лінії оборонних загороджень російських окупантів у чорноморській акваторії.

Додамо, що в ніч на 30 травня спецпідрозділ Головного управляння розвідки Міноборони України “Group 13” знищив два російські катери на території тимчасово окупованого Криму.

Знищення відбулось з використанням українських ударних морських дронів Magura V5.

“Успішна спецоперація стала можливою завдяки підтримці глобальної платформи United24”, – зауважили розвідники.

У ГУР повідомили, що росіяни 32 рази підіймали у небо бойову авіацію – зокрема літаки Су-27/30/35, МіГ-29, Бе-12, Ан-26 та гелікоптери Ка-27/29 і Мі-8 – аби знищити морські дрони.

Окрім цього, з такою ж метою ворог застосовував стрілецьку зброю та 30-мм гармати

“Утім нічого не завадило спецпризначенцям ГУР МО України успішно виконати бойове завдання: внаслідок удару було знищено два катери Росії ― за попередніми даними, швидкісних транспортно-десантних КС-701 “Тунєц””, – додали у ГУР.

У відомстві нагадали, що лише від початку 2024 року “Group 13” за допомогою ударних морських дронів Magura V5 вже знищили: ракетний корабель “Івановєц”, великий десантний корабель “Цезарь Куніков”, корвет “Сєрґєй КотовЦ, швидкісний патрульний катер “Манґуст”.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.