Спілка українських підприємців закликала Кабінет Міністрів припинити блокування «Дії»

Джерело: СУП

Спілка українських підприємців закликала Кабінет Міністрів припинити блокування порталу “Дія” та забезпечити його роботу для підприємств, установ та організацій, які мають статус “критично важливих”.

Як розповіли в СУП, після ухвалення протокольного рішення Кабінету Міністрів від 8 жовтня щодо аудиту рішень про визнання підприємств критично важливими для економіки, процес прийняття нових рішень фактично паралізовано.

“Це ставить під загрозу роботу багатьох компаній, які забезпечують життєдіяльність населення та функціонування економіки під час війни”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема, з 21 жовтня підприємства, які раніше отримали статус “критично важливих”, мають справу з неправомірним блокуванням порталу “Дія”. Це, як зазначається, унеможливлює бронювання та перебронювання працівників, що є критично важливим для стабільної роботи цих компаній.

“СУП закликає Кабінет Міністрів негайно припинити блокування порталу “Дія” та забезпечити його роботу для підприємств, установ та організацій, які мають статус критично важливих. Без цього український бізнес втрачає можливість зберігати робочі місця та продовжувати свою діяльність в Україні”, – наголосили в СУП.

Там додали, що ці підприємства підтримують національні інтереси та стабільність економіки навіть у воєнний час. Водночас зауважили, що порушення у цій сфері ставлять під загрозу економічну стабільність та функціонування країни.

“СУП наголошує на необхідності:

– розблокувати роботу комісій в міністерствах, які розглядають документи щодо визначення підприємств, установ, організацій критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період ; оперативного вирішення питання блокування порталу “Дія” та відновлення можливості бронювання працівників для критично важливих підприємств, що є запорукою збереження робочих місць і стабільної роботи економіки”, – резюмували в СУП.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.