Співзасновник «Кварталу» Борис Шефір розповів любов до пам’ятників Пушкіну та дружба з РФ

Джерело: Борис Шефір в інтерв’ю «Радіо Свобода»

Колишній бізнес-партнер президента Володимира Зеленського, співзасновник “Кварталу 95” Борис Шефір, перебуваючи у Німеччині зізнався, що любить російську мову, шкодує за пам’ятниками Пушкіну, та вважає за необхідне “знову дружити з Росією”.

Шефір поскаржився, що “немає ніяких відносин” з Зеленським, два роки не зідзвонювався з ним, оскільки президент залишає дзвінки без відповіді. Зауважив, що нині глава держави “слухає інших людей і робить трохи не те, що мені подобається”.

Ну, от, ви бачите, я розмовляю російською. Я люблю російську мову, російську культуру… Я не можу дивитися, як руйнують пам’ятники Пушкіну в країні. Для мене це дурість. Якби я був поруч, я сказав би: давай це діло згортати і давай дружити. Але там зовсім інші установки, – заявив Шефір.

Джерело: Борис Шефір/Facebook

На запитання журналіста, якщо враховувати те, що в України війна з Росією, він відповів, що в України “вулиці іменем Бетховена називають”, але ж “була війна з Німеччиною”. Також Шефір переконаний, що воює Україна “з Путіним, а не з Росією”. Мовляв, “те, що там народ збожеволів, то це таке діло”.

Співзасновник “Кварталу 95”  також переконаний, що “було б прекрасно знову подружитися з Росією”.

Взагалі, потрібно дружити з усіма, і з Росією зокрема… У Москві я жив шість років. А те, що зараз сталося, не знаю, хто там… Біс поплутав чи людська дурість. Так не можна. Ні з ким не можна воювати, з усіма потрібно дружити. Я сподіваюся, що в нас з Росією будуть прекрасні відносини, як тільки вони підлікуються від свого божевілля. Ми повинні обов’язково прийти і сказати: ні-ні, потрібно дружити, — заявив Борис Шефір.

Водночас на заяву Бориса вже зреагував його брат – Сергій Шефір. Колишній перший помічник президента України заявив, що “категорично не згоден” з позицією Бориса Шефіра.

Я категорично не згоден з позицією, яку заявив мій брат в інтерв’ю. Росія – країна-агресор і терорист, яка розвʼязала війну проти нашої країни. Росія і персонально Путін повинні понести відповідальність за злочини, скоєні проти українців. Україні потрібен мир. І формула цього миру чітко висловлена Володимиром Зеленським. Його дії як Президента України, які він робить для нашої перемоги, я підтримую як громадянин і друг.

Джерело: Борис Шефір/Facebook

Сергій Шефір зауважив, що народився у Кривому Розі, і жив “у російськомовному середовищі”, одначе, ця війна стала для нього “поворотним моментом”. Він запевнив, що став ще більше шанувати українську мову, а також культуру та історію.

Та наш історичний вибір, куди нам йти. Йти тільки до Європейського союзу і НАТО. Жодних інших альтернатив немає. Я мав честь працювати в команді Президента Зеленського, перебувати з ним в Україні всі ці роки після повномасштабного вторгнення і вірю, що наша країна переможе в цій війні. Буду робити все, що можу, для цієї перемоги, — додав Сергій Шефір.

Довідка. Борис Шефір – у минулому бізнес-партнер Володимира Зеленського. На початку 2000-х він разом зі своїм братом Сергієм Шефіром та Володимиром Зеленським заснували “Студію Квартал-95”.

Коли Володимир Зеленський вирішив іти у президенти, Борис Шефір брав активну участь у кампанії, був одним зі співавторів його передвиборчої програми.

Однак на відміну від брата Сергія Шефіра, який із травня 2019 року по 30 березня 2024-го був першим помічником президента, Борис Шефір не отримав ні офіційної посади на держслужбі, ні формально не долучався до політичних процесів в Україні.

Зараз Борис Шефір живе у Німеччині. Повертатися в України до закінчення війни, каже, не планує.

Президент США Дональд Трамп закликав диктатора Володимира Путіна негайно укласти мирну угоду з Україною, інакше він буде змушений запровадити високі мита та накласти санкції на російські товари.

Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.

Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.

У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.

Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.