Справа «Золотого Мандарину»: ВАКС відмовив у заочному арешті екснардепа Логвинського
Джерело: ЦПК
Слідча суддя Вищого антикорупційного суду Лариса Задорожна відмовила у задоволенні клопотання детектива НАБУ про заочне тримання під вартою колишнього нардепа від Народного Фронту Георгія Логвинського у справі “Золотого Мандарину”.
Мотиви суддя поки не оголошувала, обмежившись коротким текстом ухвали. Рішення може бути оскаржене до Апеляції ВАКС. Варто зазначити, що це вже не перший раз, коли слідчий суддя ВАКС відмовляє у задоволенні цього клопотання, – наголосили у ЦПК.
Раніше слідчий суддя Володимир Воронько відмовився заочно брати під варту Логвинського, мовляв, були відсутні підстави вважати його оголошеним у міжнародний розшук. Згодом це рішення скасувала Апеляція ВАКС і направила на новий розгляд.
Питання щодо заочного арешту Логвинського вирішується вже майже півтора року і ймовірно буде розглядатись ще кілька місяців в Апеляційній палаті ВАКС.
Влітку 2023 року Логвинському заочно повідомили про підозру в організації заволодіння та легалізації 54,1 млн грн з держбюджету шляхом обману ЄСПЛ у справі проти України. Логвинський нібито організував схему, внаслідок якої Міністерство юстиції безпідставно перерахувало пов’язаній з ним фірмі “Золотий Мандарин Ойл” понад 54 млн грн. Логвинський став сьомим підозрюваним у межах справи “Золотого Мандарину”.
У березні 2020 року НАБУ звернулося до Європейського суду з прав людини з проханням пояснити, чи має Логвинський захист від кримінальних переслідувань, а якщо має – то зняти його. На той час його дружина Ганна Юдківська працювала суддею ЄСПЛ, а найближчі родичі суддів цього суду захищені імунітетом.
ЄСПЛ тоді відмовив у знятті дипломатичного імунітету з Логвинського. Згодом ексдепутат намагався за допомогою маніпуляцій з роз’ясненням рішення ЄСПЛ захистити інших підозрюваних у Верховному Суді, однак провадження за скаргою Логвинського закрили.
Як стверджували НАБУ і САП, повідомити про підозру у 2023 році змогли через припинення дії імунітету, однак перед цим екснардеп залишив територію України, тому підозра була лише заочною.
Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.
Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.
Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.
Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.