Справу про побиття вчителя історії військовим з ТЦК у Харкові розглядає суд: обвинувачений визнав удар, але не згоден із кваліфікацією
Сьогодні у Харкові червня відбулося перше судове засідання у справі побиття вчителя історії працівником ТЦК та СП під час перевірки документів. Про це повідомляє журналістка Ґвара Медіа.
Під час засідання сторони переглянули відео інциденту, який стався 11 травня. На записі видно, як військовий кілька разів б’є чоловіка, який не чинить опору. Військовослужбовець при цьому озирається, аби впевнитися, що його не знімають. Побитий виявився учителем історії, прав людини та “Захисту Вітчизни” з бронюванням від мобілізації.
Усі письмові та електронні докази у справі були розглянуті до початку слухань. Обвинувачений визнав, що саме він завдав удару потерпілому, проте не погодився з кваліфікацією правопорушення. Цивільний позов потерпілого визнав частково.
Суд відклав розгляд справи до 4 липня – через необхідність допитати свідків.
Раніше Харківський обласний ТЦК та СП заявляв, що нібито сам потерпілий спровокував військового, вдаривши його в живіт, однак відеозапис суперечить цій версії.
- У Чернівцях стався конфлікт між чоловіком та військовим ТЦК: цивільний вдарив представника ТЦК, а той завдавав удару у відповідь. Поліція розслідує інцидент.
- Мешканка Одещини Антоніна Токмакова повідомила, що стала жертвою побиття чоловіка у військовій формі, який представився співробітником ТЦК та СП. У відомстві вже зреагували на ситуацію розпочавши службову перевірку.
Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця.
12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.