Справи Майдану: судитимуть екскерівника міліції за розгін учасників протесту в Черкасах
Джерело: Офіс генпрокурора
До суду скеровано обвинувальний акт стосовно ексначальника УМВС України в Черкаській області за розгін учасників мирних акцій протесту в Черкасах.
Йому інкриміновано перевищення влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу, а також незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів і мітингів (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 2 ст. 28, ст. 340 КК України).
Розслідуванням встановлено, що експравоохоронець перевищивши владу, надавав незаконні вказівки підлеглим співробітникам підрозділів міліції ППС, Грифон та Беркут. Виконуючи ці вказівки, вони застосовували насильство до активістів акції протесту 20 лютого 2014 року в м. Черкаси.
Внаслідок їх незаконних дій постраждало 13 громадян, їм заподіяно тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. Також було пошкоджено чотири їхні автомобілі.
За наявною інформацією, обвинувачений наразі обіймає псевдопосаду у “правоохоронному органі”, створеному на окупованій території Херсонської області.
У зв’язку з переховуванням особи від слідства, досудове розслідування здійснювалося слідчими ДБР за спеціальною процедурою in absentia.
- На Харківщині правоохоронці затримали та взяли під варту ексміліціонера харківського “Беркута”, який переховувався після оголошення йому вироку.
- Екскомандиру Севастопольського “Беркута” та трьом його підлеглим, які зі зброєю в руках втекли та пішли на службу до РФ, зокрема, допомагали агресору захопити Крим, повідомлено про підозру.
- Прокурори Офісу Генерального прокурора внесли до суду обвинувальний акт стосовно дев’яти міліціонерів роти спеціального призначення ПМОП “Беркут” ГУМВС України в м. Києві, які 20 лютого 2014 року здійснювали масові розстріли активістів.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.