США близькі до домовленості про ракети великої дальності для України – Reuters
Джерело: Reuters
США близькі до угоди про надання Україні крилатих ракет великої дальності, але Києву доведеться почекати кілька місяців на постачання. Очікується, що про включення ракет JASSM до пакету озброєнь оголосять восени, повідомили три джерела Reuters, хоча остаточне рішення ще не прийнято.
Reuters стверджує, що надсилання JASSM в Україну може суттєво змінити хід війни, оскільки більша частина Росії опиниться в зоні досяжності цих високоточних боєприпасів. Військові аналітики вважають, що JASSM можуть відсунути російські плацдарми та склади постачання далі в тил.
Це ускладнить підтримку Росією наступальних операцій і може дати Україні стратегічну перевагу. Запуск з північного кордону України може дозволити вражати об’єкти аж до російських міст Воронежа і Брянська, а на півдні – аеродроми та військово-морські об’єкти в Криму.

Джерело: Reuters
JASSM наразі інтегровані лише в американські літаки, але Україна вже має на озброєнні F-16, кожен з яких може нести по дві ракети. Американські чиновники працюють над сумісністю ракети з українськими винищувачами, зокрема радянськими МіГ-29, Су-24 і Су-27.
Старі моделі JASSM від Lockheed Martin мають дальність близько 370 км і є малопомітними, що ускладнює їх виявлення радарами. Вони можуть літати близько до землі та обходити системи ППО завдяки програмованим круговим маршрутам.
Надання Україні JASSM може підвищити тиск на Вашингтон, щоб зняти обмеження на використання цієї зброї по цілях у Росії.
JASSM має боєголовку вагою 450 кг і не призначена для проникнення в укріплені бункери, як ракети Storm Shadow і SCALP. Найновіші версії коштують близько 1 мільйона доларів. Наведення здійснюється за допомогою GPS, інерціальної навігації та інфрачервоного тепловізора, що забезпечує точність до 3 метрів.
Хоча старіші моделі можуть бути менш стійкими до радіоелектронної боротьби, ніж сучасна версія JASSM, інфрачервоний шукач допоможе знайти ціль навіть в умовах сильних перешкод, сказав Джордж Вільям Герберт з Інституту міжнародних досліджень Міддлбері в Монтереї, штат Каліфорнія.
“Вони досить малопомітні, але не повністю спроектовані для максимальної непомітності. Кілька років тому, після інцидентів із застосуванням хімічної зброї по Сирії, було випущено багато ракет, і російські системи ППО в країні не змогли збити багато з них, а можливо, і жодної. Я б очікував, що ретельно сплановані траєкторії польоту ракет дозволять JASSM бути ефективними майже в будь-якій точці зони бойових дій”, – сказав Герберт.
- Президент Володимир Зеленський оголосив про випробування першої української балістичної ракети, створеної вітчизняним оборонно-промисловим комплексом (ОПК). Він зазначив, що Україна продовжує розвивати свій військово-промисловий потенціал.
- 24 серпня оборонці України вперше використали ракету-дрон “Паляниця” для удару по російських силах.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.