США надали Україні близько 20 ракет ATACMS – NYT
Джерело: The New York Times
За даними ЗМІ Сполучені Штати передали Україні близько 20 ракет великої дальності ATACMS.
Після багатьох повідомлень про те, що було прийнято рішення про постачання зброї, її доставка була здійснена в таємниці через занепокоєння, що на неї може напасти Росія, коли вона буде доставлена в країну.
Крім того, Україна хотіла спробувати застати росіян зненацька. Двоє західних посадовців заявили, що Сполучені Штати направили близько 20 ракет в Україну.
Поки що незрозуміло, яку різницю матиме ракетна система на полі бою; інша зброя, надана Заходом, включаючи танки, забезпечила лише незначну перевагу у війні, яка зав’язалася на місяці. А версія ракети, надісланої Сполученими Штатами, останньої великої системи, яку Україна домагалася від Сполучених Штатів, має обмежений радіус дії.
Однак офіційні особи заявили, що цього достатньо, щоб досягти майже всіх основних баз, які Росія використовувала для підтримки з повітря та постачання своїх військ в Україні.
Одна з умов, висунутих українцям, полягає в тому, що ATACMS — армійська тактична ракетна система не може використовуватися для атак на території Росії, сказав один посадовець.
Версія ракети ATACMS, надісланої українцям, яка, за словами офіційних осіб, була невеликою, являє собою касетний боєприпас, який викидає 950 невеликих бомб, які можуть завдати шкоди великій території. Зброя такого типу заборонена міжнародною угодою, яку США не підписували.
- 17 жовтня Україна вперше застосувала ракети великої дальності ATACMS для ударів по російських цілях на ТОТ України. В Інституті вивчення війни проаналізували, як це вплине на боротьбу з країною-агресором.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.
Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.