США: Росія порушила глобальну заборону на хімічну зброю у війні проти України

Джерело: пресслужба Держдепу США

Росія порушує Конвенцію ООН про заборону хімічної зброї. У загарбницькій війні проти України російські військові використовували різні гази подразнювальної дії “як форму ведення бойових дій”, заявили в Держдепі США.

Стверджується, що на полі бою росіяни застосовують проти українських армійців хлорпікрин — задушливу та сльозогінну речовину, що заборонена Організацією із заборони хімічної зброї (ОЗХВ).

Це не поодинокий випадок. Ймовірно, російська армія використовує хімічну зброю, щоб витіснити українські Збройні сили з укріплених позицій.

Німеччина використовувала газ у Першій світовій війні. Пари речовини вражають шкіру та слизові, а у високих концентраціях викликають неконтрольовані конвульсії м’язів діафрагми.

Держдеп оголосив, що США запровадили санкції проти трьох російських держструктур, що пов’язані з програмами виробництва хімічної та біологічної зброї. Це війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту міноборони РФ, “Научно-исследовательский институт прикладной акустики” та 48-й “Центральный научно-исследовательский институт минобороны” РФ.

Крім того, під санкції потрапили чотири компанії, що залучені до хімічного військового виробництва: “Транском”, “Системы биологического синтеза”, “ЛабСервис”, “Технологические системы и сервис”.

Раніше агентство Reuters повідомило, що українські військові заявили про активізацію незаконного використання Росією хімічної зброї. Окрім хлорпікрину, росіяни використовували гранати, заряджені газами CS та CN. В агенстві зазначили, щонайменше 500 українських військових пройшли лікування від впливу токсичних речовин, тоді як один загинув.

Також The Telegraph інформував, що російські війська регулярно використовують заборонену хімічну зброю для нападів на Збройні сили України. За повідомленням українських військових, їх постійно атакують з невеликих безпілотників, з яких російські силовики скидають сльозогінний газ та інші хімічні речовини.

Окрім цього, Командування Сил підтримки Збройних сил України підтвердило, що тенденція застосування росіянами небезпечної хімічної зброї у війні проти України зростає, а хімічні атаки частішають.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.