США та Росія налаштовані на протистояння в ООН через ядерну зброю в космосі
Джерело: Sky News
Сьогодні, 24 квітня, Росія та США протистоятимуть в ООН щодо ядерної зброї в космосі, після чого відбудеться голосування за резолюцію, яка закликає країни запобігти новій гонці озброєнь.
Деякі дипломати очікують, що Росія заблокує резолюцію, розроблену США після того, як Вашингтон звинуватив Москву в розробці протисупутникової ядерної зброї для запуску в космос.
Росія заперечує, що має такі плани, а Володимир Путін заявив, що він –проти розміщення ядерної зброї в космосі.
Текст резолюції підтверджує зобов’язання держав дотримуватися Договору про космос і закликає країни “активно сприяти досягненню мети мирного використання космічного простору та запобігання гонці озброєнь у космосі”.
Договір про космос 1967 року, який підписали як Росія, так і США, забороняє країнам розміщувати “на орбіті навколо Землі будь-які об’єкти, що несуть ядерну зброю або будь-які інші види зброї масового знищення”.
Резолюцію розглянуть у Раді Безпеки ООН із 15 членів, і за неї повинні проголосувати дев’ять держав без права вето з боку Росії, США, Китаю, Великої Британії чи Франції.
- Супутники Starlink Ілона Маска зіграли головну роль у сповільненні російського повномасштабного вторгнення в Україну та досі мають критично важливе значення для забезпечення зв’язку ЗСУ на фронті. Імовірно, саме тому Росія готується вивести на орбіту протисупутникову зброю.
- Президент РФ Володимир Путін закликав свій уряд знайти кошти на розробку плану створення космічного корабля з ядерною силовою установкою.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.