США вперше ввели санкції проти ще недобудованих російських танкерів
Джерело: Reuters
Шість російських нафтових танкерів, які все ще перебувають на етапі будівництва на суднобудівному заводі “Звезда”, потрапили під санкції США, запроваджені минулого тижня.
Це перший випадок, коли Вашингтон заборонив танкерам виходити в море ще до того, як вони відпливли, тим більше до того, як почали перевозити санкційні вантажі.
Шість танкерів, які будуються на заводі “Звезда”, потрапили до списку зі 183 суден, що були пошкоджені. Серед них – “Нурсултан Назарбаєв”, “Олександр Беггров”, “Олексій Боголюбов” та три судна, назви яких наразі не розголошуються: “Звезда 131080”, “Звезда 131060” і “Звезда 131040”.
Згідно з текстом санкцій, російська компанія “Совкомфлот” є покупцем суден “Александр Беггров” і “Алексей Боголюбов”, тоді як покупцем ще чотирьох суден є судноплавний підрозділ “Роснефти” – “Роснефтефлот”. Обидва ці покупці також потрапляють під санкції США.
- 15 січня Міністерство фінансів США розширило санкції проти компаній та установ, які підтримують військові дії Росії в Україні.
- Деякі корабельні у Франції та Данії продовжують обслуговувати російські танкери льодового класу Arc7, які перевозять скраплений природний газ (СПГ) з Ямалу, попри західні санкції проти енергетичного сектору Росії. Ці роботи дозволяють Москві зберігати можливість транспортувати газ через Арктику.
Командувач Сил безпілотних систем Збройних сил України Роберт “Мадяр” Бровді підтвердив ураження головної електропідстанції тимчасово окупованого Севастополя.
На фронті в Україні загинув 25-річний литовський доброволець Ігнас Кайлюс, який вважався зниклим безвісти з початку червня, коли був на бойовому завданні.
СБУ затримала агента ФСБ на Одещині, який коригував російські удари по обласному центру.
Російські окупанти безпілотниками атакували одне з промислових підприємств у Полтавському районі.
У застосунку “Резерв+” тимчасово зупинено окремі сервіси, які потребують підтвердження даних про інвалідність через інші державні системи.