США вперше випробували гіперзвукову крилату ракету в Тихому океані
Джерело: CNN
Військово-повітряні сили США вперше випробували гіперзвукову крилату ракету в Тихому океані, що, на думку аналітиків, є сигналом для Китаю, що Вашингтон все ще конкурує на арені озброєнь.
17 березня бомбардувальник B-52, що летів з бази ВПС Андерсен на острові Гуам, випустив “повноцінний прототип оперативної гіперзвукової ракети”, підтвердив представник ВПС у заяві CNN.
Випробування гіперзвукової зброї, офіційно названої All-Up-Round AGM-183A Air-launched Rapid Response Weapon (ARRW), проведено на полігоні Рейган на Маршаллових островах.
Попередні випробування ARRW проводилися біля материкової частини США.
Гіперзвукові ARRW рухаються зі швидкістю приблизно 6,5 тис. км на годину, що ускладнює їх виявлення та вчасне перехоплення. Вони також можуть маневрувати та змінювати висоту, що дозволяє їм уникати наявних систем протиракетної оборони.
- Міністерство оборони Великої Британії опублікувало відео з випробувань лазерної зброї дальньої дії DragonFire. Радіус дії LDEW засекречено, але це зброя прямої видимості, і вона може вражати будь-яку видиму ціль.
- Державні ЗМІ Північної Кореї в суботу, 3 лютого, повідомили, що КНДР випробувала крилаті ракети, оснащені новими “надвеликими” боєголовками, а також новий тип зенітної ракети.
Російським громадянам суттєво ускладнили отримання візи на Кіпр через посилення вимог, запроваджених владою республіки.
Президент США Джо Байден схвалив ще один пакет військової допомоги для України, 12 грудня повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.
Україна та Велика Британія провели четвертий раунд переговорів щодо укладення двосторонньої угоди про перехід до сильнішого та глибшого партнерства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 12 грудня. З початку доби на цей час зафіксовано 190 бойових зіткнень.
12 грудня генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив очолюваний США трансатлантичний альянс, що він не готовий до загроз з боку Росії у найближчі роки, і закликав змінити мислення на воєнний час — з більшими витратами на оборону.