США зобов’язані підтримувати Україну мінімум 10 років, кого б не обрали президентом—Блінкен

Джерело: Голос Америки

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив на Аспенському форумі в Колорадо, що Вашингтон має зобов’язання підтримувати Україну принаймні 10 років, незалежно від обраного президента.

“Кожна адміністрація має можливість встановлювати власну політику, ми не можемо заблокувати майбутнє. Але лише тиждень тому на саміті НАТО понад 20 країн зібралися на полях саміту, щоб оголосити, що вони провели переговори та підписали 10-річні двосторонні безпекові угоди. Це означає, що всі ці країни, включно зі Сполученими Штатами, взяли на себе зобов’язання допомагати Україні протягом наступного десятиліття, нарощувати її потенціал стримування, розбудовувати її захист”, — заявив Блінкен.

Він зазначив, що для США успіхом України у війні з РФ буде її перетворення на сильну, незалежну країну, інтегровану із Заходом і самостійно спроможну в військовому, економічному та демократичному планах.

“І ми вже ведемо Україну по цій траєкторії, навіть в час, коли робимо все можливе, аби вона мала те, що їй необхідно, для боротьби з російською агресією, яка триває. Ми також допомагаємо Україні будувати план програми на майбутнє. На це вже багато вкладено, і так, це й надалі потребуватиме ресурсів”, — сказав Блінкен.

Він наголосив, що в обох палатах Конгресу США є сильна двопартійна підтримка України, і що наступний президент США муситиме зважати на геополітичну ситуацію.

“Я вважаю, що підтримка все ще є, і думаю, будь-яка адміністрація братиме це до уваги. Будь-яка адміністрація має поставити перед собою складні питання: якщо ми зупинимося, якщо ми дамо зворотний хід, і якщо відвернемось від України, що зробить Путін? Він тоді насправді відновить агресію і, можливо, матиме шанс досягти успіху там, де йому допоки не вдавалося.

 

На Україні він не зупиниться. Ймовірно, він піде в інші країни регіону, включаючи союзників по НАТО. І інші потенційні агресори, які далеко від України, далеко від Європи, вони також роблять висновки з цієї ситуації”, – сказав дипломат.

  • Президент України Володимир Зеленський та кандидат у президенти США Дональд Трамп провели телефонну розмову. Обидва назвали її “хорошою” та повідомили, про що вдалось домовитись.
  • Європейські експерти вважають, що вибір Дональда Трампа зробити Джеймса Венса віцепрезидентом у випадку перемоги на виборах президента США – це “жахлива новина для України”.
  • Ексспікерка Палати представників США повідомила деяким демократам, що невдовзі Джо Байдена можуть переконати, аби він відмовився брати участь у виборах президента США.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала арешт, накладений на банківський рахунок Олександра Крупи, сина очільниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи.

Питання мобілізаційного віку та підготовки українських військових обговорювалося під час зустрічей віцепрем’єрки з євроінтеграції Ольги Стефанішиної з посадовцями Європейського Союзу в Брюсселі. Вона повідомила, що ця тема зменшення мобілізаційного віку до 18 років була порушена з огляду на її актуальність у публічному просторі.

Жінкам в Ірані може загрожувати смертний вирок або до 15 років ув’язнення, якщо вони не підкоряться новим обов’язковим “законам моралі”, які набудуть чинності цього тижня.

Криптовалютні топменеджери та інвестори спонукають новобраного президента Дональда Трампа до створення національного запасу біткойнів, щоб “скористатися майбутніми надходженнями для сплати державного боргу США”.

У Запоріжжі кількість загиблих внаслідок російського удару 10 грудня зросла до дев’яти осіб.