США звинуватили 4 військових РФ у воєнних злочинах проти американця в Україні

Джерело: Business Insider

Прокурори міністерства юстиції США висунули чотирьом росіянам звинувачення у воєнних злочинах, а саме у катуванні та імітації страти американського цивільного на тимчасово окупованій території Україні.

Двом командирам російських військових частин, Сурену Мкртчяну та Дмитру Буднику, а також двом солдатам висунули звинувачення у порушенні статті 147 Женевської конвенції та законів США про воєнні злочини під час викрадення неназваного американця 2 квітня 2022 року.

Зазначають, що Мкртчян та двоє солдат кинули потерпілого “обличчям до землі” і “зв’язали йому руки за спиною”, а потім “наставили йому в голову пістолет і били його ногами і кулаками”.

Після цього вони примусово перевезли його до будівель, які використовували як військову базу, де чоловіка жорстоко били по ногах, спині, животі та голові, згідно з обвинуваченням.

Також постраждалого щонайменше двічі допитували та завдали йому “сильного і серйозного фізичного і душевного болю і страждань”.

Згідно з протоколом суду, Будник попросив чоловіка сказати останні слова, тоді як інші обвинувачені провели “імітаційну страту”, кинули його на землю, “приставили пістолет до його спини, змінили положення пістолета та натиснули на курок, в результаті чого куля пройшла повз голову жертви і змусила його вважати, що він був на межі смерті”, – йдеться в обвинуваченні.

Згідно з обвинувальним актом, чоловіка також протягом 10 діб змушували виконувати фізичну роботу, зокрема копати траншеї.

Генеральний прокурор Меррік Б. Гарланд заявив, що ці звинувачення є першими такого роду, висунутими міністерством юстиції.

“Міністерство юстиції працюватиме стільки, скільки буде потрібно для досягнення відповідальності та справедливості за агресивну війну Росії”, – додав він.

За словами генпрокурора України Андрія Костіна, Росія скоїла понад 100 тисяч військових злочинів з початку свого повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров зазначив, що внаслідок постійних російських обстрілів на підконтрольній території Запорізької області знеструмлено 50 населених пунктів.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.