США звинуватили індійського агента у підготовці вбивства американського громадянина

Джерело: Bloomberg

США звинуватили агента індійського уряду у причетності до підготовки вбивства сикхського активіста, який має американське громадянство.

Як пояснили в агентстві, ці звинувачення є “дзеркальним відображенням заяв Канади і можуть призвести до загострення і без того крихких відносин між Сполученими Штатами та Індією”.

Федеральна прокуратура південного округу Нью-Йорка оприлюднила звинувачення проти громадянина Індії Нікхіла Гупти, підозрюваного у співпраці з представником індійського уряду задля організації вбивства активіста сикхської громади у Нью-Йорку.

За даними прокуратури, Гупту, заарештованого в Чехії у червні, завербував співробітник уряду Індії, який представився “старшим польовим офіцером”, відповідальним за “управління безпекою” і “розвідкою”. Як зауважили прокурори, агент “проживає в Індії і керував планом убивства з Індії”.

Зокрема Гупту звинувачують у найманні когось для вчинення вбивства і змові з метою його організації — підозрюваному загрожує 10 років позбавлення волі. Прокурори зазначили, що Гупта найняв людину, яку вважав кілером, але яка насправді була інформатором уряду США. Він нібито наказав не здійснювати вбивство під час американсько-індійських зустрічей на високому рівні, але після вбивства Ніджара “не було потреби чекати”.

За словами речниці Ради національної безпеки США Едріенн Вотсон, Білий дім ставиться до цієї справи “дуже серйозно” і контактує з офіційними особами Індії.

“Ми і надалі очікуватимемо від уряду Індії підзвітності за результатами проведених розслідувань”, – наголосила вона.

Своєю чергою, Індія заявила, що проводить власне розслідування причетності організованих злочинних угруповань країни до ймовірного замаху.

Так, Міністерство закордонних справ Індії запевнило, що США поділилися “інформацією” і уряд країни вже скликав комітет для розслідування.

При цьому вказано, шо ім’я жертви офіційно не називалося, але Гурпатвант Сінгх Паннун — громадянин США і Канади, який є головним юрисконсультом групи “Сикхи за справедливість”, раніше заявляв, що ціллю замаху був саме він.

“Паннун – союзник лідера сикхів Хардіпа Сінгха Ніджара, якого вбили у Ванкувері в червні, займався організацією необов’язкових референдумів із закликом до створення сикхської держави, які були проведені в країнах з великими індійськими діаспорами, в тому числі в Канаді, Великій Британії та Австралії”, – мовиться в повідомленні.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

За підрахунками Генштабу, втрати військ РФ у живій силі за два роки повномасштабної війни складають вже понад 400 000 осіб. Однак, уточнили у відомстві, у це число входять як вбиті, так і поранені загарбники.

Обліковий запис X покійного американського актора Метью Перрі зламали й намагались отримати кошти через підроблений сайт фонду.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.