Стало відомо, чому Дурова затримали та що на нього чекає

Джерело: TF1.

Як відомо, засновника та генерального директора зашифрованого месенджера Telegram Павла Дурова затримали на злітній смузі аеропорту Ле-Бурже після прибуття на приватному літаку. Операцію провели жандарми авіаційної транспортної служби (GTA).

Затримання відбулося через наявність французького ордера на розшук, виданого Національною дирекцією кримінальної поліції Франції в межах попереднього розслідування. Дуров прибув з Азербайджану, і його ім’я було внесене до реєстру осіб, що розшукуються (FPR).

Чому Павла Дурова розшукували?

Французьке правосуддя вважає, що відсутність модерації та співпраці з правоохоронними органами, а також використання Telegram для номерів “одноразового” користування та криптовалют роблять Павла Дурова співучасником у наркотрафіку, педокримінальних злочинах та шахрайстві.

Однак, ордер на арешт набував чинності лише в тому випадку, якщо Дуров перебував на території Франції. За словами джерела, близького до слідства, затримання відбулося, коли Дуров випадково опинився у Франції. “Він зробив помилку цього вечора. Не знаємо, чи це була лише зупинка під час польоту, але тепер він затриманий!” повідомило джерело.

Після того як він дізнався, що є персоною нон грата у Франції, Дуров переважно подорожував до країн Близького Сходу, колишнього СРСР, Південної Америки, уникаючи Європи та країн, де Telegram перебуває під наглядом.

Слідчі з Національного бюро з боротьби з шахрайством (ONAF), що підпорядковується митній службі, повідомили Дурову про ордер і затримали його під варту. Вже цієї суботи його мають представити перед слідчим суддею з можливим висуненням обвинувачень у неділю за численними статтями, включаючи тероризм, наркотрафік, співучасть у злочинах, шахрайство, відмивання грошей, отримання нелегальних доходів, поширення педофільного та кримінального контенту.

“Дуров, без сумніву, опиниться під вартою”, – заявив слідчий у коментарі для TF1/LCI. “На його платформі здійснюється безліч злочинів, на які він не реагує та не співпрацює з правоохоронцями”, – додало джерело, близьке до справи.

Тимчасове утримання під вартою виглядає цілком можливим, враховуючи значні фінансові ресурси Дурова, що дозволяють йому втекти, та слабкі гарантії його присутності на судових засіданнях.

Міжнародний резонанс справи

Затримання Дурова має декілька цілей. Воно дозволяє правоохоронцям вдарити по злочинних угрупованнях, які використовують Telegram для здійснення злочинів, а також чинити тиск на європейські країни з метою посилення співпраці та боротьби з терористичною діяльністю на платформі.

Telegram відомий як осередок для поширення кримінального контенту. Останнім часом платформа привертає увагу через нелегальну трансляцію матчів Ліги 1, але це лише вершина айсберга. На Telegram активно діють організовані злочинні угруповання, включаючи найнебезпечніших педокриміналів. “За останні роки Telegram став платформою номер один для організованої злочинності”, – зазначив слідчий.

  • Російський програміст та засновник платформи Telegram Павло Дуров заявив, що в лютому дав інтерв’ю американському журналісту Такеру Карлсону.

Президент РФ Володимир Путін тривалий час відкладав поїздку до Анкари через свої вимоги. Тепер він хоче, щоб його літак супроводжували винищувачі під час поїздки до Туреччини.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 12 вересня. З початку доби на цей час зафіксовано 122 бойових зіткнення.

12 вересня президент Володимир Зеленський провів зустріч із прокурором Міжнародного кримінального суду Карімом Ханом.

На нещодавній зустрічі Міністерство торгівлі Китаю попередило автовиробників країни про ризики інвестування в автомобілебудування в РФ. Китайські компанії прагнуть міжнародної експансії з метою компенсувати уповільнення зростання на внутрішньому ринку. 

В Україні близько 10 млн осіб мають ризик психічних розладів, згідно з оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, повідомив директор Європейського регіонального бюро ВООЗ доктор Ганс Клюге.