Столицю В’єтнаму визнали містом із найзабрудненішим повітрям на планеті
Джерело: Reuters
Впродовж останніх тижнів Ханой, столиця В’єтнаму, вкрило густим смогом, що вивело місто на перше місце серед найбільш забруднених у світі.
Станом на п’ятницю, 3 січня, рівень небезпечних часток PM2.5 у Ханої досяг 266 мікрограмів на кубічний метр. Це найвищий показник серед усіх міст, згідно з даними глобальної платформи AirVisual, яка відстежує забруднення повітря.
В’єтнам, що займає одну з провідних позицій серед виробничих центрів Південно-Східної Азії, вже кілька років поспіль має проблему із забрудненням повітря, особливо у мегаполісах як Ханой. Основними причинами цього є інтенсивний транспортний рух, спалювання сміття та діяльність промислових підприємств.
Під час зустрічі з представниками міністерства транспорту, яка відбулася напередодні, віцепрем’єр В’єтнаму Тран Хонг Ха закликав до прискорення переходу на електромобілі, наголосивши на важливості цієї ініціативи для зменшення рівня забруднення. Ханой має на меті до 2030 року перевести не менше ніж 50% автобусів та 100% таксі на електричні транспортні засоби.
“Це відповідальність держави перед людьми, і тут мають бути конкретні та своєчасні дії”, – зазначив віцепрем’єр В’єтнаму Тран Хонг Ха.
Державний бюджет України щодня втрачає близько 25,2 мільйона гривень через затримку з підписанням президентом закону №11090 про підвищення акцизів на тютюнові вироби. Вже минуло 27 днів, як цей законопроєкт, схвалений Верховною Радою, залишається без підпису.
У мобільному застосунку “Резерв+” знову доступна послуга оформлення електронних відстрочок від мобілізації для певних категорій громадян. Вона була тимчасово недоступна через атаку на державні реєстри, яка вплинула на роботу системи.
У Сполучених Штатах Америки помер 47-річний кінорежисер Джеф Баена, який також був чоловіком акторки Обрі Плази.
У США у віці 30 років через тривалу хворобу помер віслюк Перрі. Саме він став прототипом для персонажа Віслюка з популярної анімаційної серії “Шрек”.
За даними Національної Асоціації цукровиків України, у 2024 році українські виробники встановили історичний рекорд з експорту цукру, направивши на зовнішні ринки 746,3 тис. тонн цієї продукції на суму $419 млн.