Стубб закликав Європу «встановити прямий контакт з Росією»

Джерело: dpa

Президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що європейським країнам варто почати прямі контакти з Москвою щодо війни РФ проти України.

Фінський лідер зазначив, що політика США щодо Росії та України, на його думку, більше не відповідає інтересам Європи.

Настав час розпочати розмову з Росією, — заявив Стубб, додавши, що нині європейські країни обговорюють формат можливих контактів із Москвою.

За його словами, рішення про те, хто саме представлятиме Європу в такому діалозі, поки не ухвалене. Мовиться або про спеціального представника, або про групу європейських лідерів.

Стубб наголосив на важливості координації між Францією, Німеччиною, Італією, Польщею, Великою Британією, а також країнами Північної Європи та Балтії.

Окремо президент Фінляндії окреслив три можливі сценарії розвитку війни в Україні: продовження бойових дій, припинення вогню з подальшими мирними домовленостями або крах однієї зі сторін, “найімовірніше — Росії”.

Водночас він висловив сумнів, що мирну угоду вдасться укласти вже цього року.

Газета Financial Times цього тижня повідомила, що лідери Європейського Союзу готуються до можливих прямих переговорів з обома сторонами, посилаючись на розчарування зусиллями США. 

Президент Євроради Антоніо Коста у четвер заявив, що ЄС готовий провести окремі переговори з ворогуючими сторонами, “коли настане слушний момент”.

Водночас глава РФ Володимир Путін заявив, що вважає колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шредера “переважним” кандидатом для переговорів від ЄС щодо України, пояснивши це нібито відсутністю “ворожих дій” проти Росії. У Німеччині заяви сприйняли скептично, назвавши їх частиною інформаційної стратегії Кремля.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.