Студенту з Хмельницького, якого побили в гуртожитку, видалили селезінку — омбудсман

Джерело: Дмитро Лубінець у Telegram

У Хмельницькому після побиття в гуртожитку першокурсника Вищого професійного училища хлопцю видалили селезінку, розповів уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

Інцидент стався пізно ввечері, близько 23:00, після завершення чергування працівників училища, які відповідали за дотримання порядку до 22:00. За інформацією Лубінця, 15-річного студента побили, внаслідок чого він потрапив до реанімації, де медики були змушені видалити йому селезінку через тяжкі ушкодження.

Про інцидент адміністрації закладу повідомили інші студенти. Працівники училища разом із медиками та поліцією прибули на місце події.

Омбудсмен звернув увагу на те, що гуртожиток, у якому стався напад, формально не належить училищу, але використовується ним на підставі договору. Відповідно, працівники училища повинні були забезпечити безпеку та дотримання правил проживання.

Лубінець направив запити до поліції та Міністерства освіти і науки для розслідування ситуації та виявлення можливих порушень з боку персоналу закладу. Також він закликав Національну соціальну сервісну службу до відповідного реагування.

Довідка. 2 жовтня близько опівночі першокурсник Вищого професійного училища у Хмельницькому потрапив до реанімації, оскільки його побив інший 17-річний студент. Причиною жорсткого побиття стало те, що в нього вимагали 200 гривень. За словами матері 15-річного Дениса Мельника, у підлітка з початку навчального року в нього систематично вимагали гроші, як вона дізналася вже після інциденту.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.

22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.

Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.

У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.