Суд на закритому засіданні продовжив Червінському дію обов’язків на 60 діб
Джерело: Суспільне
4 вересня у Кропивницькому суд продовжив на 60 діб дію обов’язків по запобіжному заходу українському розвіднику Роману Червінському. Засідання у закритому режимі.
Біля суду о 10:00 зібрались 30 осіб, які підтримують Червінського.
Судові засідання відбуваються у закритому режимі. Відповідне рішення Кіровоградський суд ухвалив 20 червня.
Строк дії обов’язків Роману Червінському продовжили на 60 діб. Перерву у засіданні оголосили до 30 вересня.
Довідка. Минулого року українські військовослужбовці намагались завербувати російського пілота, вмовивши його перегнати в Україну військовий літак РФ. Дії колишнього розвідника Романа Червінського, представників СБУ та Повітряних сил призвели до ракетного обстрілу аеродрому “Канатове” 23 липня 2022 року. Служба безпеки України відкрила щодо них справи.
21 квітня СБУ повідомила Червінському про підозру за статтею ККУ “Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень”. Його дії, за версією слідства, призвели до ракетного удару російськими армійцями по аеродрому “Канатове” у Кіровоградській області влітку 2022 року.
24 квітня на Тернопільщині Служба безпеки України затримала Червінського.
25 квітня Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом двох місяців без права внесення застави колишньому виконувачу обов’язків командира однієї із частин Сил спецоперації Роману Червінському. За даними слідства, його дії призвели до жертв та знищення техніки після обстрілу аеродрому “Канатове” Кіровоградської області.
17 липня Червінський вийшов із СІЗО вийшов із СІЗО після того, як Благодійний фонд лідера “Європейської солідарності”, депутата Петра Порошенка вніс за нього заставу у понад 9 мільйонів гривень.
- Колишній виконувач обов’язків командира однієї із частин Сил спецоперацій Роман Червінський, якого суд заарештував на два місяці без права внесення застави у справі про обстріл аеродрому “Канатове”, розповів про готовність України до початку повномасштабної війни та обставини окупації півдня України росіянами.
- Володимир Ар’єв заявив, що звинувачення ексрозвідника, полковника Романа Червінського у “здачі” координат аеродрому “Канатове”, внаслідок чого загинув командир військової частини та знищено два винищувачі Повітряних сил ЗСУ, є “повною маячнею”, оскільки винного в цьому злочинця вже засудили раніше.
- Суддя Кропивницького апеляційного суду Ірина Олексієнко звернулася до Вищої Ради правосуддя, повідомивши про спроби незаконного впливу та втручання в її професійну діяльність з боку співробітників СБУ та Національного агентства з питань запобігання корупції у справі колишнього співробітника ГУР Романа Червінського.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.
Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.