Суд ООН постановив, що розгляд справи України проти РФ може бути продовжено

Джерело: Reuters

Судді Міжнародного суду ООН в п’ятницю, 2 лютого, постановили, що розгляд справа, в якій Україна звинувачує Росію в порушенні міжнародного права, може бути продовжено.

Раніше Росія намагалася довести, що суд ООН не має юрисдикції розглядати цей позов України.

Нагадаємо, що через кілька днів після повномасштабного вторгнення Росії Україна подала позов до Міжнародного суду ООН зі скаргою, що Росія зловживає Міжнародною конвенцією про запобігання геноциду для виправдання повномасштабного вторгнення.

У позові зазначається, що Росія використала хибні звинувачення в геноциді на Донбасі, щоб виправдати своє повномасштабне вторгнення в Україну.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.

Половина поставок озброєння не надходить в Україну вчасно, що ускладнює ведення бойових операцій на фронті.