Суд повернув у державну власність Успенський собор ХІІ століття у Каневі
Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України
Господарський суд Черкаської області зобов’язав Київську митрополію УПЦ МП повернути в державну власність об’єкт культурної спадщини національного значення – Успенський (Георгіївський) собор ХІІ століття.
Це рішення суд ухвалив за позовом Смілянської окружної прокуратури Черкаської області в інтересах Міністерства культури та інформаційної політики України.
Встановлено, що виконавчий комітет Канівської міської ради у 2003 році надав дозвіл Українській православній церкві МП оформити право власності на пам’ятку археології. Надалі це стало підставою для реєстрації права колективної власності.
Органи прокуратури разом з МКІП у суді довели незаконність передачі будівлі Успенського собору. Адже законодавством встановлено пряму заборону відчуження пам’яток культурної спадщини, які перебувають у державній власності.
Суд визнав незаконними та скасував рішення виконкому Канівської міськради, свідоцтво про право власності на будівлю за УПЦ МП, а також скасував державну реєстрацію речового права на об’єкт культурної спадщини національного значення.
Після набрання рішенням суду законної сили МКІП забезпечить закріплення нерухомого майна в межах чинного законодавства.
Успенський собор є пам’яткою археології національного значення. Це стародавній храм часів Київської Русі, побудований у 1144 році князем Всеволодом Ольговичем. У 1861 році в Успенському соборі відспівували українського поета Тараса Шевченка.
- Господарський суд Житомирської області задовольнив позов Бердичівської окружної прокуратури і повернув у державну власність пам’ятку місцевого значення – будинок-садибу Терещенків в селищі Червоне Житомирської області.
- 26 лютого апеляційний суд залишив без змін рішення Ярмолинецького районного суду Хмельницької області, постановивши усунути перешкоди державі у користуванні церквою-фортецею у с. Сутківці Хмельницької області та повернути її державі з незаконного фактичного володіння та користування протоієрея Хмельницької єпархії УПЦ Московського патріархату шляхом звільнення.
Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.
Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.