Суд в РФ заочно заарештував мера Дніпра — Філатов назвав рішення «найвищим визнанням заслуг перед Україною»
Джерело: Борис Філатов/Facebook
11 вересня Басманний районний суд Москви заочно заарештував мера Дніпра Бориса Філатова за “заклики до геноциду”. У відповідь очільник міста наголосив зазначив, що так званий арешт розглядає як “найвище визнання заслуг перед Україною”.
Філатов уточнив, що суд в РФ заочно заарештував його після того, як російський міністр закордонних справ особисто цитував Філатова на Радбезі ООН.

Вважаю цей свій “арешт” найвищим визнанням моїх заслуг перед Україною.Суд на болотах арештував саме мене – простого міського голову одного з українських обласних центрів. Не вищого державного посадовця, керівника ВЦА чи парламентаря. А просто керівника однієї з громад, – зазначив очільник міста.
Водночас Філатов також висловив декілька відкритих питань до керівників вже наших силових відомств. Зокрема він запитав, чому, посеред жахливої війни, коли потрібні максимальна консолідація сил, єдність і системна робота на спільний результат, у Дніпрі “тривають переслідування муніципальних посадовців”. Окрім цього, він висловив нерозуміння, чому в усіх структурних підрозділах мерії тривають “беззмістовні та безкінечні” обшуки.
Чи це, бува, не робота на ворога – зображувати боротьбу з корупцією і захист інтересів держави, але при цьому фактично розгойдувати її зсередини?, – звернувся очільник Дніпра.
Раніше росЗМІ повідомили, що у РФ оголосили Бориса Філатова у розшук.
- Московський суд продовжив на три місяці запобіжний захід журналісту Wall Street Journal Евану Гершковичу, заарештованому за звинуваченням у шпигунстві.
- 4 серпня ув’язненого російського опозиціонера Олексія Навального засудили до 19 років колонії особливого режиму за звинуваченнями в екстремізмі.
- Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва заявив, що не він має вирішувати, чи слід арештовувати російського диктатора Володимира Путіна, якщо той наступного року приїде на саміт G20 у Ріо-де-Жанейро. Цим питанням має займатися судова система Бразилії.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.