Суд зобов’язав Маска свідчити у справі щодо придбання Twitter

Джерело: Bloomberg

Федеральний суд Каліфорнії зобов’язав Ілона Маска повторно дати свідчення в межах розслідування Комісії з цінних паперів і бірж (SEC) США щодо потенційних порушень федерального законодавства під час купівлі ним компанії Twitter.

Зокрема суд постановив, що зібрані докази є важливими й суттєвими для розслідування SEC, а свідчення, які вимагаються від Маска, не є “надмірно обтяжливими”. Обом сторонам наказано зустрітися протягом одного тижня і вирішити питання про дату і місце для надання свідчень.

Як нагадали у виданні, Маск вже двічі давав свідчення перед SEC у липні 2022 року. Утім, агентство, отримавши відтоді “тисячі нових документів” від різних сторін, в тому числі від Маска, хоче запитати його про нову інформацію.

Примітно, що адвокат Маска погодився дати свідчення в SEC у вересні минулого року, але потім попросив перенести засідання на день, а пізніше відмовився з’явитися.

Відомо, що SEC шукає дані про придбання Маском акцій Twitter, а також про заяви, які він робив про свої інвестиції. У 2022 році SEC надіслала Маску листа з проханням надати інформацію про затримку з розкриттям його частки у Twitter, про яку він повідомив із запізненням на тиждень.

Своєю чергою, генеральний директор і співзасновник Tesla, чия купівля Twitter, тепер відомого як X, завершилася в жовтні 2022 року, заперечує причини для розслідування SEC, називаючи їх безпідставними та стверджуючи, що комісія шукає “нерелевантну інформацію”.

Маск також стверджує, що повістка до суду перевищує повноваження SEC, оскільки її видав співробітник SEC, призначений директором агентства з примусового виконання, а не офіцер, призначений президентом, судом або главою федерального департаменту.

Суд же заперечив це, заявивши, що повістка до суду санкційована Законом про біржі, який насамперед регулює операції з цінними паперами на вторинному ринку.

22 квітня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила про дату наступного засідання Контактної групи з питань оборони України. Зустріч відбудеться 26 квітня.

Колишній футболіст Девід Бекхем подає до суду на Марка Волберга, як стверджує, через фінансові збитки під час співпраці.

У місті Бершадь, що на Вінниччині, 22 квітня відбулося прощання з 20-річним поліцейським Максимом Зарецьким, якого вбили під час виконання службових обов’язків. У зв’язку з трагедією в Бершадській громаді оголошено день жалоби.

У відповідь на зростання геополітичного напруження та внутрішні виклики, КНР значно збільшила активність своїх шпигунських агентств, зокрема Міністерства державної безпеки (MSS). Це відомство посилило свої зусилля у сфері національної безпеки, звертаючи особливу увагу на зовнішні загрози.

22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Голова міста поінформував, що росіяни цілили по інфраструктурному обʼєкту. Наразі інформація щодо постраждалих та руйнувань уточнюється.