Суд зобов’язав Трампа виплатити понад 83 млн доларів письменниці Е. Джин Керролл

Джерело: The Washington Post

Суд присяжних зобов’язав Дональда Трампа виплатити письменниці Е. джин Керролл понад 83 мільйони доларів за наклеп на неї.

Це вже друга справа за менш як рік, коли присяжні дійшли висновку, що Трамп образив Керролл і повинен заплатити їй.

Ще у 2019 році письменниця звинуватила експрезидента США у сексуальному насиллі над нею 20 років тому. У відповідь Трамп образив Керролл, заперечуючи звинувачення.

Після цього Керролл подала два позови проти Трампа. Вона наголосила, що заперечення злочину Трампом “зруйнувало її репутацію” та викликало потік образ та погроз від його прихильників.

Минулоріч за першим позовом судді присяжних встановили, що Трамп вчиняв сексуальне насилля та знеславив Керролл. Тоді присяжні постановили, що Трамп повинен виплатити Керролл 5 мільйонів доларів.

Після цього рішення окружний суддя Льюїс А. Каплан, який спостерігав за обома справами, сказав, що окреме журі, яке розглядатиме цей процес, лише має визначити, чи заборгував Трамп додаткові збитки — і якщо так, то скільки.

Присяжним знадобилось близько 3 годин, щоб підтвердити заборгованість Трампа. Сума у 83,3 млн доларів складається з компенсації репутаційних збитків Керролл (11 млн доларів), емоційних збитків (7,3 млн доларів) та штрафу у 65 млн доларів, який адвокати письменниці просили призначити, щоб Трамп припинив ображати її.

Трамп, коментуючи вирок, назвав його “смішним” та додав, що буде оскаржувати його. Він також наголосив, що не визнає себе винним, а всі судові справи проти нього – політичне переслідування.

Виходячи з зали суду Керролл не давала коментарів, однак згодом через своїх адвокатів заявила, що рішення присяжних – “велика перемога для кожної жінки, яка підіймається, коли її збили з ніг та велика поразка для кожного хулігана, який намагається утримати жінку внизу”.

Під час суду Аліна Хабба – адвокатка Трампа – заявила, що він просто захищався від заяв Керролл. Щобільше, за її словами, письменниця після скандалу нібито лише набула популярності, а не втратила репутацію.

Трамп ображав Керрол протягом всього судового процесу у соцмережах. Його коментарі щодо Керролл витіснили навіть його політичну риторику.

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.