Суддя ВАКС заявив про втручання з боку органів правопорядку
Джерело: ВАКС
Суддя Вищого антикорупційного суду звернувся до Вищої ради правосуддя та Генерального прокурора з повідомлення про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Відповідну заяву оприлюднила пресслужба ВАКС 24 липня.
Як зауважується, втручання здійснюється ймовірно з боку органів правопорядку та полягає в негласному несанкціонованому збиранні інформації щодо судді та його близьких осіб, як засіб тиску.
Такі спроби тиску суддя ВАКС пов’язує із ухваленням ним як слідчим суддею низки судових рішень у кримінальних провадженнях, які викликали значний суспільний інтерес, – мовиться у повідомленні.
На переконання судді, спроби тиску відбуваються на тлі активної інформаційної кампанії з використанням різних інформаційних ресурсів, що спрямовані на дискредитацію його та ухвалених ним рішень у певних кримінальних провадженнях.
Додамо, у червні слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Віталій Дубас звернувся до Вищої ради правосуддя та Генерального прокурора з повідомленням про втручання у діяльність судді щодо здійснення правосуддя.
Службовими особами Державного бюро розслідувань умисно вчинено активне втручання у мою діяльність як судді ВАКС щодо здійснення правосуддя, – зазначив тоді суддя Дубас.
- Суддя Кропивницького апеляційного суду Ірина Олексієнко звернулася до Вищої Ради правосуддя, повідомивши про спроби незаконного впливу та втручання в її професійну діяльність з боку співробітників СБУ та Національного агентства з питань запобігання корупції у справі колишнього співробітника ГУР Романа Червінського.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.
Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.
Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.
З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.