Суддю ОАСК, у якої знайшли російський паспорт, не звільнили: розгляд справи відклали

Джерело: Радіо Свобода
Вища рада правосуддя призупинила розгляд питання звільнення судді Аріни Літвінової з ліквідованого Окружного адмінсуду Києва. Журналісти виявили у неї російське громадянство.
Розгляд справи припинено через дисциплінарну скаргу СБУ, яка підтвердила отримання Літвіновою російського паспорта в Єкатеринбурзі.
“22 липня отримано скаргу від Служби безпеки України з приводу фактів щодо наявності громадянства Росії”, – повідомила під час засідання доповідач у цій справі членкиня Вищої ради правосуддя Тетяна Бондаренко.
Доповідачка Тетяна Бондаренко запропонувала зупинити розгляд заяви Літвінової про відставку за статтею 55 закону України про Вищу раду правосуддя. Літвінова заперечує наявність у неї російського громадянства.
“Літвінова зверталася до ВРП щодо втручання в роботу судді, де отримала відмову, а також подавала заяву в прокуратуру”, — додала Бондаренко.
Журналісти “Схем” повідомили, що суддя Літвінова є громадянкою Росії, посилаючись на витяг із системи Роспаспорт. Вона отримала російське громадянство у 2002 році в Єкатеринбурзі після роботи у Вищому арбітражному суді України. На запитання журналістів Літвінова назвала це провокацією і поклала слухавку, не відповідаючи на подальші дзвінки.
- 22 липня начальник штабу бригади “Азов” Національної гвардії України Богдан Кротевич повідомив, що подав до суду на Державне бюро розслідувань, оскільки там відмовилися порушувати справу проти екскомандувача Об’єднаних сил ЗСУ Юрія Содоля.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.