Сумщина: протягом дня армія РФ здійснила 57 обстрілів, зафіксовано 253 вибухи

Джерело: Сумська ОВА

Протягом дня, 5 квітня, російські загарбники здійснили 57 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 253 вибухи. 

Обстрілів зазнали Юнаківська, Білопільська, Краснопільська, Великописарівська, Новослобідська, Шалигинська, Середино-Будська, Зноб-Новгородська, Свеська громади.

Краснопільська громада: ворог атакував з мінометів (27 вибухів), артилерії (17 вибухів) та гранатометів (12 вибухів). Також зафіксували скидання ВОГ з БпЛА (2 вибухи).

Білопільська громада: здійснено гранатометний обстріл (2 вибухи), артобстріл (3 вибухи), скидання ВОГ з БпЛА (4 вибухи), обстріл FPV дроном камікадзе (1 вибух).

Зноб-Новгородська громада: зафіксовано обстріли з РСЗВ (15 вибухів) та міномета (25 вибухів).

Середино-Будська громада: росіяни вдарили з артилерії (26 вибухів) та мінометів (13 вибухів). Також атакували FPV-дроном камікадзе (12 вибухів).

Великописарівська громада: здійснено обстріл FPV-дроном камікадзе (2 вибухи), мінометні обстріли (25 вибухів) та артобстріли (11 вибухів).

Шалигинська громада: ворог скинув дві міни на територію громади. Також були артобстріли (21 вибух).

Новослобідська громада: зафіксовано обстріли з РСЗВ (18 вибухів), артилерії (3 вибухи) та міномета (4 вибухи).

Юнаківська громада: здійснено обстріл FPV-дроном камікадзе та артилерійський обстріл (6 вибухів).

Свеська громада: ворог наніс атаки КАБ (2 вибухи).

Протягом дня, 19 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 59 вибухів. 

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило в п’ятницю, 19 липня, що громадянина Німеччини в Білорусі засудили до смертної кари і Берлін інтенсивно спілкується з владою в Мінську щодо його долі.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 19 липня, від початку цієї доби по всій лінії фронту відбулося 101 бойове зіткнення. 

Сьогодні, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон….

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву вже відомо про 14 поранених, серед них четверо неповнолітніх.