Сумщина: росіяни протягом дня здійснили 14 обстрілів населених пунктів

Джерело: Сумська ОВА

Протягом дня, 7 червня, російські війська здійснили 14 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 54 вибухи. 

Під російським вогнем були Білопільська, Краснопільська, Зноб-Новгородська, Шалигинська, Есманьська, Великописарівська громади.

Білопільська громада: ворог здійснив артилерійські обстріли (п’ять вибухів).

Краснопільська громада: окупанти обстріляли з мінометів (шість вибухів) та артилерії (14 вибухів).

Зноб-Новгородська громада: росіяни здійснили мінометні обстріли (два вибухи).

Шалигинська громада: зафіксовано мінометні (чотири вибухи) та артилерійські (11 вибухів) обстріли.

Есманьська громада: армія РФ атакувала FPV дроном (вибух) та здійснила мінометні обстріли (два вибухи).

Великописарівська громада: ворог скинув на територію громади три міни та здійснив артилерійські обстріли (шість вибухів).

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.

Між Мексикою та Україною посилять двосторонню співпрацю. Ще буде відновлено роботу свого посольства в Україні.

Співробітник ФСБ РФ Сергій Лєбєдєв завербував військового, який перебував у Львові. Чоловік мав виконувати різні завдання, але вирішив залучити до завдання свою жінку, яка у результаті звернулася до поліції через його дії.