Супутники Ілона Маска Starlink вийшли з ладу через сильну геомагнітну бурю
Джерело: Reuters
В супутниковому відділенні SpaceX Ілона Маска в суботу, 11 травня, попередили про “погіршення якості обслуговування”, оскільки Земля постраждала від найбільшої за два десятиліття геомагнітної бурі через сонячну активність.
Starlink володіє приблизно 60% із близько 7500 супутників, що обертаються навколо Землі, і є домінуючим гравцем у супутниковому Інтернеті.
Раніше в публікації на X Маск заявив, що супутники Starlink перебувають під сильним тиском через геомагнітну бурю, але поки що витримують.
Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США заявило, що шторм є найбільшим з жовтня 2003 року і, ймовірно, триватиме протягом вихідних, створюючи ризик для навігаційних систем, електромереж і супутникової навігації.
Тисячі супутників Starlink на низькій навколоземній орбіті використовують міжсупутникові лазерні канали для передачі даних між собою в космосі зі швидкістю світла, що дозволяє мережі пропонувати інтернет-покриття по всьому світу.
- Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що Польща у межах стратегічного партнерства зголосилася продовжити абонплату понад 20 тисяч терміналів Starlink, які раніше закупила для України.
- Термінали Starlink можна знайти на чорних ринках по всьому світу, що свідчить про системні порушення контролю компанії над їхнім використанням.
У Нідерландах вперше після зміни законодавства в результаті евтаназії померла дитина молодше 12 років.
Вранці 24 червня російські окупанти безпілотником атакували автозаправну станцію на околиці Сум.
Воїни Центру спецоперацій “Альфа” СБУ завдали успішних ударів по засобах протиповітряної оборони російських військ у районі Керченської протоки, а також по інфраструктурі військових аеродромів “Саки” та “Гвардійське” у тимчасово окупованому Криму.
Північна Корея повинна будувати два військові кораблі розміром з її 5000-тонний есмінець “Чхве Хьон” щороку протягом наступних п’яти років, заявив лідер Кім Чен Ин на церемонії введення в експлуатацію есмінця у 23 червня.
Командувач Сил безпілотних систем Збройних сил України Роберт “Мадяр” Бровді підтвердив ураження головної електропідстанції тимчасово окупованого Севастополя.