Суттєвий удар по Чорноморському флоту РФ: у британській розвідці прокоментували атаку на базу у Новоросійську

Джерело: Twitter міноборони Великої Британії

У британській розвідці прокоментували атаку на військово-морську базу РФ у Новоросійську та пошкодження десантного корабля “Оленегорський Горянк”. На думку фахівців ця атака стала суттєвим ударом по Чорноморському флоту Росії.

У ніч з 3 на 4 серпня десантний корабель ВМФ РФ “Оленегорский Горняк” зазнав серйозних пошкоджень внаслідок удару поблизу бази Чорноморського флоту (ЧФ) у Новоросійську.

Зображення судна, яке нахиляється під кутом 30-40 градусів, свідчать про те, що кілька водонепроникних відсіків було пробито або що зусилля екіпажу з усунення пошкоджень були неефективними.

Судно, яке регулярно призначається до Північного флоту Росії, посилило ЧФ після повномасштабного вторгнення Росії в Україну та часто перевозило військові та цивільні перевезення між Росією та окупованим Кримом.

“Оленегорский Горняк” вагою 3600 тонн і довжиною 113 метрів є найбільшим російським військово-морським судном, серйозно пошкодженим або знищеним після затоплення крейсера “Москва” 13 квітня 2022 року.

“Це суттєвий удар по ЧФ, які раніше через високу загрозу Севастополю передислокували більшість своїх підрозділів до Новоросійська”,- резюмували розвідники.

Що передувало?

Російське Міноборони вранці 4 серпня заявило про нічну атаку на військово-морську базу РФ у Новоросійську. В атаці звинуватили Україну.

За даними окупантів, морську базу атакували два українські безекіпажні катери.

У РФ запевнили, що атаку вдалось відбити і жодних пошкоджень немає.

Водночас за інформацією ЗМІ, на російському кораблі, який зазнав пошкодження під час нічної атаки на військово-морську базу РФ у Новоросійську, перебувало близько 100 російських військовослужбовців.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.