Суттєвий удар по Чорноморському флоту РФ: у британській розвідці прокоментували атаку на базу у Новоросійську

Джерело: Twitter міноборони Великої Британії

У британській розвідці прокоментували атаку на військово-морську базу РФ у Новоросійську та пошкодження десантного корабля “Оленегорський Горянк”. На думку фахівців ця атака стала суттєвим ударом по Чорноморському флоту Росії.

У ніч з 3 на 4 серпня десантний корабель ВМФ РФ “Оленегорский Горняк” зазнав серйозних пошкоджень внаслідок удару поблизу бази Чорноморського флоту (ЧФ) у Новоросійську.

Зображення судна, яке нахиляється під кутом 30-40 градусів, свідчать про те, що кілька водонепроникних відсіків було пробито або що зусилля екіпажу з усунення пошкоджень були неефективними.

Судно, яке регулярно призначається до Північного флоту Росії, посилило ЧФ після повномасштабного вторгнення Росії в Україну та часто перевозило військові та цивільні перевезення між Росією та окупованим Кримом.

“Оленегорский Горняк” вагою 3600 тонн і довжиною 113 метрів є найбільшим російським військово-морським судном, серйозно пошкодженим або знищеним після затоплення крейсера “Москва” 13 квітня 2022 року.

“Це суттєвий удар по ЧФ, які раніше через високу загрозу Севастополю передислокували більшість своїх підрозділів до Новоросійська”,- резюмували розвідники.

Що передувало?

Російське Міноборони вранці 4 серпня заявило про нічну атаку на військово-морську базу РФ у Новоросійську. В атаці звинуватили Україну.

За даними окупантів, морську базу атакували два українські безекіпажні катери.

У РФ запевнили, що атаку вдалось відбити і жодних пошкоджень немає.

Водночас за інформацією ЗМІ, на російському кораблі, який зазнав пошкодження під час нічної атаки на військово-морську базу РФ у Новоросійську, перебувало близько 100 російських військовослужбовців.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.

Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.

20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.

19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.