Системи SAMP/T та Patriot збивають російські «Циркони» — речник Повітряних Сил

Джерело: Ілля Євлаш в етері “Радіо Свобода”

27 березня речник Повітряних Сил Ілля Євлаш повідомив, що нині Сили оборони мають у своєму розпорядженні потрібні системи SAMP/T та Patriot для збиття російських протикорабельних гіперзвукових ракет “Циркон”.

Євлаш пояснив, що “Циркон” — дуже швидка гіперзвукова зброя. Швидкість зброї при заході на удар становить понад 5 махів. 1 мах — це близько 1,2 тисячі кілометрів на годину. Проте, коли ракети заходять на ударну траєкторію, то швидкість знижується.

Це справді дуже швидка зброя. Та коли ці ракети заходять на ударну траєкторію, їх швидкість спадає. Швидкість стає дозвуковою. З 8-9 махів вона спускається до 4-5. І саме в цей момент ми можемо застосовувати наші комплекси, які є протибалістичними. Це SAMP/T, Patriot, які можуть завдавати потужних уражень і збивати навіть таку зброю, — зазначив речник.

Раніше речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк повідомила, що війська РФ накопичили ракети “Циркон” у ТОТ Криму для подальших точкових атак по Україні, зокрема й по Києву.

Гуменюк зауважила, що через ймовірність застосування ворогам ракет з високою дальністю – таких як “Циркон” – повітряна тривога у випадку загрози атаки балістикою з півдня поширюватиметься і на північні регіони.

Вона додала. що росіяни накопичили кілька десятків “Цирконів” у ТОТ Криму, тому інколи вони можуть атакувати саме ними.

Довідка. 3М22 “Циркон” — протикорабельна, заявлена як гіперзвукова крилата ракета, з гіперзвуковою повітряно-реактивною рушійною установкою. У росЗМІ заявляли, що дальність польоту “Циркона” становить до тисячі кілометрів. Ракета може летіти на висоті 30-40 кілометрів із максимальною швидкістю 11 тисяч км/год. Вага бойової частини “Циркону” становить 300-400 кілограм, довжина – 8-10 метрів.

  • Силами та засобами протиповітряної оборони знищено дві балістичні ракети, якими росіяни атакували Київ.
  • Як розповіли в КМВА, сьогодні зранку ворог втретє за останні п’ять днів атакував столицю.
  • Зранку 25 березня Росія запустила ракети “Циркон” у напрямку Києва. Це вже другий випадок відомого публічного використання цих ракет російською стороною.
  • 7 лютого під час ракетної атаки РФ, ймовірно, спробувала для ураження цілей у Києві використати свою так звану “гіперзвукову” ракету ЗМ22 “Циркон”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.