«Ситуація значно гірша, ніж у 2022-2023 роках», – Галущенко про стан енергоінфраструктури
Джерело: Міненерго
Під час зустрічі з послами ЄС у Відні міністр енергетики Герман Галущенко розповів про стан енергосистеми та енергоінфраструктури України й зауважив, що ситуація зараз значно гірша, ніж у 2022 – 2023 роках.
У Відні триває чергове засідання Ради керуючих МАГАТЕ, на якому українську делегацію очолює міністр енергетики Герман Галущенко. У межах візиту він провів зустріч із представниками держав-членів ЄС в МАГАТЕ.
Герман Галущенко ознайомив представників зі складною ситуацією в українській енергосистемі після масштабних російських атак на українську енергетичну інфраструктуру.
“Найбільших руйнувань завдано об’єктам теплової та гідрогенерації, значно пошкоджено об’єкти системи передачі. Загальні втрати системи – до 9 ГВт потужності. Ситуація наразі значно гірша, ніж у 2022 – 2023 роках. Застосовуються обмеження для споживачів. Ми готуємося до досить складної ситуації взимку”, – повідомив міністр.
Очільник Міненерго наголосив, що атомна генерація залишається базовою для України, водночас ворожі атаки на підстанції несуть загрози і для АЕС, а отже і для ядерної та радіаційної безпеки.
“Зараз атаки зосереджені на маневрових потужностях, але мета ворога – повний блекаут. Ми готуємось до того, щоб взимку працювали всі 9 енергоблоків АЕС, це наш спосіб вижити. Тому важливе завдання – захистити атомну енергетику, уникнути блекауту атомних електростанцій і забезпечити ядерну і радіаційну безпеку в Україні, від якої залежить і глобальна ядерна безпека”, – наголосив очільник Міненерго
Окрему увагу під час зустрічі було приділено ситуації на окупованій росіянами Запорізькій АЕС та можливим ризикам її чергового знеструмлення. Наголошувалося на важливій ролі спостережних місій МАГАТЕ для дотримання ядерної і радіаційної безпеки, які працюють не тільки на ЗАЕС, але й на інших українських атомних електростанціях.
Зокрема, під час обговорення майбутнього Саміту миру у Швейцарії Герман Галущенко акцентував на необхідності активізувати практичні зусилля, спрямовані на реалізацію Формули миру в Україні та її пункту – “Радіаційна та ядерна безпека”. Міністр подякував усім країнам ЄС, які приєдналися до робочої групи з радіаційної та ядерної безпеки і здійснюють активну роботу в межах ініціативи Президента України.
- Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що, попри продовження російських атак, українська енергосистема залишається цілісною.
- У НЕК “Укренерго” повідомили про застосування аварійних відключень надвечір 5 червня через перевищення лімітів споживання електроенергії. Вимушені відключення застосували у 12 областях України.
- Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький розповів про причини погіршення ситуації в українській енергосистемі, зазначивши, що це сукупність низки факторів.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.
Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.
Заступника головнокомандувача Військово-морського флоту РФ генерал-майор Михайла Гудкова ліквідували на території Курської області, підтвердив губернатор Приморського краю РФ Олег Кожемяко.