Талібан став найбільшим покупцем російського борошна
Джерело: Reuters
Минулого року Афганістан став найбільшим імпортером російського борошна, подвоївши закупівлі.
Минулого року Афганістан придбав російське борошно на суму майже 80 мільйонів доларів, що вдвічі перевищує показники 2023 року. Серед найбільших покупців російського борошна також опинилися Китай і Туркменістан.
Афганістан імпортує борошно, оскільки не має достатньо виробничих потужностей для повного задоволення внутрішнього попиту.
Загальний обсяг експорту пшениці та пшенично-житнього борошна з Росії у 2024 році досяг 300 мільйонів доларів. Це на 3% більше у вартісному вираженні проти 2023 року.
Збільшення імпорту відбулося через те, що Росія намагалася налагодити зв’язки з правителями Талібану в Афганістані.
Додамо, 2 квітня 2024 року речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що в РФ є “важливі питання” для обговорення з лідерами ісламістського руху “Талібан” і “опрацьовує питання” зняття з радикального руху статусу терористичної організації.
Талібан захопив владу в Афганістані у 2021 році – після виведення з країни американських військ, сформувавши власний уряд. Однак жодна держава, включаючи Росію, досі офіційно їх не визнала. Причиною залишаються невиконані зобов’язання талібів щодо дотримання прав людини, створення інклюзивної політичної системи та боротьби з тероризмом та наркотрафіком.
У РФ рух “Талібан” визнано терористичною організацією у 2003 році – після того, як його до відповідного списку включила Рада Безпеки ООН. Водночас, Москва підтримує контакти з талібами протягом багатьох років. У березні 2022 року Росія акредитувала першого дипломата уряду Афганістану після того, як влада в цій центральноазіатській країні перейшла під контроль талібів.
Довідка. Талібан – радикальний ісламістський рух сунітського напрямку, що зародився в Афганістані серед пуштунів 1994 року. Воював з армією США. Талібан мав військові сутички із ще радикальнішою ісламською організацією ІД-Хорасан, що виникла після 2015 року.
- 17 грудня 2024 року держдума РФ ухвалила у другому і третьому, остаточному читанні закон, що передбачає можливість виключення терористичного руху “Талібан” зі списку заборонених у Росії організацій.
Суд Гельсінкі у Фінляндії постановив конфіскувати спідницю у жінки, яку визнали винною в замаху на крадіжку. Злочин, ймовірно, вчинили за допомогою цього предмету одягу.
Кількість жертв повені в американському штаті Техас зросла до щонайменше 129 осіб, ще 166 людей залишаються зниклими безвісти.
Президент Фінляндії Александр Стубб таємно взяв участь у змаганнях з тріатлону, використавши псевдонім.
У США лікарі за допомогою риб’ячої шкіри загоїли глибоку рану на шиї недоношеної Еліани Девос.
У Великій Британії відкликали понад 11 тисяч флаконів очних крапель Zaditen через проблеми на виробництві, що могло призвести до нестерильності препарату.