Техніка, що не вимикається: чому прилади споживають енергію без використання
Джерело: Express
Звичайні побутові прилади, які часто залишають увімкненими в розетці, можуть продовжувати споживати електроенергію, навіть коли не використовуються.
Багато хто не звертає уваги на “прилади-вампіри”, які непомітно збільшують рахунки за електроенергію. Це такі пристрої, які, навіть коли вимкнені або знаходяться в режимі очікування, все одно продовжують споживати значну кількість енергії.
Фред Гаррінгтон, CEO компанії Coupon Mister, зазначає, що Різдво – це час, коли витрати значно зростають, навіть якщо не враховувати додаткові витрати на електроенергію в новому році.
“Економія енергії в січні – це чудово, але ще краще, якщо ви зможете почати економити під час Різдва. Секрет у тому, щоб знайти баланс між святковим настроєм і здоровим глуздом”, – наголосив Фред Гаррінгтон.
Ігрові приставки
Сучасні ігрові приставки значно потужніші за попередників, що призводить до високого споживання енергії. Функції миттєвого увімкнення, фонових оновлень та швидкого запуску спричиняють зайве енергоспоживання.
Настільні комп’ютери
Настільні комп’ютери продовжують споживати електроенергію навіть у той час, коли не використовуються, зокрема, коли перебувають у сплячому режимі або режимі очікування.
Ноутбуки
Ноутбуки також споживають енергію навіть у режимі очікування або сплячому режимі, оскільки батарея, екран і фонові процеси продовжують працювати.
Посудомийна машина
Багато посудомийних машин мають цифрові дисплеї чи датчики, які споживають електрику для підтримки налаштувань або підготовки до наступного циклу миття. Навіть у режимі очікування машина продовжує споживати енергію.
Пральна машина
Пральні машини також споживають енергію навіть в вимкненому стані, щоб підтримувати роботу дисплеїв, датчиків або годинника.
Сушильна машина
Сушильні машини можуть бути “енергетичними вампірами”, якщо залишати їх увімкненими в розетку, особливо сучасні моделі з дисплеями, датчиками та функцією очікування.
Мікрохвильова піч
Мікрохвильові печі також споживають енергію в режимі очікування. Функції, як-от годинник, цифрові дисплеї чи сенсорні панелі, залишаються увімкненими, що призводить до споживання електроенергії навіть тоді, коли прилад не використовується.
Розумна колонка
Цей пристрій постійно споживає електроенергію, залишаючись на зв’язку та готовим до сприйняття голосових команд. Навіть коли його не використовують, він перебуває в режимі очікування, чекаючи активації. Функції, як розпізнавання голосу, постійно увімкнені режими прослуховування та фонові процеси, сприяють безперервному споживанню енергії.
Телевізор
У режимі очікування телевізор продовжує споживати електроенергію для підтримки таких функцій, як датчик дистанційного керування, мережеве підключення або швидкий запуск.
Кавомашина
Кавоварка – ще один прилад, який споживає енергію в режимі очікування. Вона підтримує тепло або зберігає налаштування для наступного приготування, що призводить до постійного споживання енергії.
Для зменшення витрат енергії, яку можна не помітити, Фред запропонував три способи контролювати свії прилади, коли вони не використовуються:
- Вимикайте техніку, яка не використовується, з розетки.
- Використовуйте подовжувачі, оскільки вони дозволяють одночасно керувати кількома приладами.
- Запровадьте енергоефективні технології у своєму житті.
-
Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг затвердила нові тарифи для Укренерго на 2025 рік.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.