Технології доповненої реальності можуть допомогти в лікуванні депресії – дослідження

Джерело: Medical News Today

Результати нового дослідження свідчать, що використання технологій доповненої реальності (XR) може стати перспективним методом лікування тяжкого депресивного розладу.

Вчені порівняли один з основних методів лікування депресії – поведінкову активаційну терапію – з її розширеною версією із залученням технологій XR.

У дослідженні взяли участь 26 пацієнтів з відповідним діагнозом. Їх розділили на дві групи: одна проходила традиційну терапію, інша – із залученням технологій розширеної реальності.

Учасники групи XR-терапії брали участь в активностях з використанням гарнітур доповненої реальності. Зокрема вони грали у настільні ігри, розв’язували головоломки, танцювали під музику та грали у мінігольф.

Тим часом ті, хто перебував у групі традиційного лікування, зустрічалися з терапевтом особисто або в режимі онлайн для проведення сеансів.

Результати дослідження засвідчили, що обидві групи показали схожі результати зі зниженням тяжкості симптомів депресії у період між початком і закінченням дослідження.

При цьому у групі, яка лікувалася з технологіями доповненої реальності, симптоми ослабли ще до першого сеансу. За словами дослідників, так на пацієнтів вплинув ефект плацебо – явище, коли людина почувається краще після прийому препаратів без лікувальних властивостей.

“Лікарі можуть використовувати XR як інструмент лікування, щоб змотивувати пацієнтів до психотерапевтичного лікування. Результати дослідження свідчать, що XR може допомогти подолати стигму щодо психічного здоров’я та зменшити бар’єри для людей, які звертаються по допомогу”, – пояснив клінічний доцент кафедри психіатрії та поведінкових наук Стенфордського університету Марго Пол.

За словами доцентки Центру біоетики та гуманітарних наук Медичного університету SUNY Upstate Шеріфе Текін, XR-терапія може бути “протиотрутою до того, що змушує людину відчувати депресію”.

“Зазвичай людина з депресивним розладом відмовляється від улюблених видів діяльності, відсторонюється від своєї спільноти, і перебуває в стані майже бездіяльності. Однак у цьому дослідженні учасники можливо, відчували себе енергійними, розважалися і відчували, що вони керують ситуацією, фізично натискаючи кнопки, щоб грати в гру”, – уточнила вона.

Текін сподівається, що результати нового дослідження матимуть перспективу для розвитку методів лікування депресії, але за умови, що пацієнти проходитимуть терапію із використанням новітніх технологій на додаток до їхнього традиційного лікування.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.